Nowości od IKEA na jesień i zimęPropertyDesign.pl - 18-09-2019 14:03


W jesienno-zimowym sezonie IKEA dużo miejsca poświęca tekstyliom, ale też prezentuje nowe meble, lampy czy naczynia łącząc tradycję z nowoczesnością i dodając śmiałe kolory.

Połączenie tradycyjnego wyglądu z miejskim stylem oferuje rodzina LOMMARP, która obejmuje proste i jednocześnie pięknie wykonane meble pasujące zarówno do nowoczesnego wnętrza, jak i domku na wsi. Regał na książki, szafka i szafka ze szklanymi drzwiami dostępne są w subtelnym beżu lub ciemnym niebieskozielonym odcieniu. NORDKISA - seria mebli wykonanych z drewna bambusowego to natomiast zupełnie nowy sposób przechowywania oraz prezentowania ubrań.

Przetworzone butelki PET

Czym zaskoczy jeszcze IKEA na jesień?  Miękki, bawełniany aksamit zasłon SANELA jest miły w dotyku, ale też na tyle gruby, że nie przepuszcza światła i zapobiega utracie ciepła. Zasłony mogą być wykorzystane także jako ścianka działowa we wnętrzu. Są dostępne w głębokim koralowym lub ciemnoniebieskim kolorze i dodatkowo zostały wykonane z bawełny ze zrównoważonych źródeł, podobnie jak pościel SMALSTÄKRA. Natomiast dywan SPORUP wykonano z poliestru z przetworzonych butelek PET.

W październikowych nowościach nie zabrakło również rozwiązań do kuchni, czyli miejsca spotkań. IKEA pochwaliła się nowoczesnym stołkiem KYRRE na trzech nogach. Jest praktyczny, ponieważ stołki można przechowywać ustawione jeden na drugim. Wykonany jest z drewna brzozowego pozyskiwanego ze zrównoważonych źródeł i doskonale pasuje do domów w stylu skandynawskim. Propozycją IKEA na jesień jest nowa seria BODARP, która doda wnętrzu charakteru również w sposób przyjazny środowisku, ponieważ folia na frontach wykonana jest butelek PET uzyskanych w procesie recyklingu.

Inspiracją: kultowe i magiczne bajki ze Szwecji

Do pokoju dziecięcego IKEA wprowadza serię tekstyliów o tradycyjnych wzorach, zainspirowanych kultowymi i magicznymi bajkami ze Szwecji. Małe, skaczące króliczki na muślinowych ściereczkach czy myszki żeglujące po pościeli wprowadzą najmłodszych w świat baśni. Seria RÖDHAKE odpowiada na potrzeby maluszka oferując ręcznik z kapturem czy śpiworek. Jest też baldachim, który można umieścić nad kołyską lub łóżeczkiem, tworząc spokojną oazę, która sprawia, że pokój dziecka staje się przytulny zakątkiem prosto z bajki. Z kolei seria tekstyliów UPPTÅG zaprasza dzieci w podróż do świata wyobraźni. Motywy wakacji i podróży, a także nowoczesne, kolorowe rysunki pojawiają się na wszystkich produktach z serii, od pościeli i poduszek po dywany i klosze.