Nowy koncept beauty w Browarach Warszawskich. Zaglądamy do atelier by Juźwin | KobielskiPropertyDesign.pl - 19-05-2021 14:47


Spektakularne metamorfozy, najmodniejsze fryzury, nowatorskie zabiegi beauty i makijaże zasługują na odpowiednią scenerię. Z takiego założenia wyszli twórcy atelier by Juźwin | Kobielski. Ponieważ design jest nieodzowną częścią ich codziennej pracy, postanowili sami opracować projekt wnętrz ich pierwszego, autorskiego konceptu beauty.

Browary Warszawskie przyciągnęły koncepty znane z dobrej kuchni, jakościowych produktów czy usług na najwyższym poziomie. Poza świetnie skomponowaną ofertą, na uwagę zasługują także ich wnętrza. Do takich miejsc zdecydowanie należy atelier Jarosława Juźwina i Sebastiana Kobielskiego. Wizyta w ich salonie to oczywiście rewelacyjne usługi beauty, ale będąc w środku warto uważnie rozejrzeć się dookoła, ponieważ sam salon to designerska perełka stawiająca na stylowe detale.

Przeczytaj także >> Browary Warszawskie z lokalnie warzonym piwem. Na Woli powstaje nowy gastro koncept

Spektakularne metamorfozy, najmodniejsze fryzury, nowatorskie zabiegi beauty i makijaże zasługują na odpowiednią scenerię. Z takiego założenia wyszli twórcy atelier by Juźwin | Kobielski. Choć Sebastian i Jarosław znają się od lat, to dopiero w Browarach Warszawskich otworzyli miejsce, gdzie mogą tworzyć pod jednym dachem.

Scena pięknych zmian – Krochmalna 61

Ich salon, znajdujący się pod adresem Krochmalna 61, wymyka się prostym definicjom. Jako, że design jest nieodzowną częścią ich codziennej pracy, postanowili to wykorzystać i sami opracowali projekt wnętrz ich pierwszego, autorskiego konceptu beauty.

Od progu nie ma wątpliwości, że klienci trafili pod właściwy adres. Gości wita trójwymiarowa zapowiedź salonu by Juźwin | Kobielski oraz gustowna recepcja. Atelier podzielone jest na dwie części. W części fryzjerskiej jest główna sala ze strefą dla oczekujących klientów i czterema stanowiskami, gdzie dokonują się te spektakularne metamorfozy. Stąd przejść można do lekko ukrytej przestrzeni, tzw. strefy relaksu. Twórcy wprowadzili tu dość nowatorskie rozwiązanie, ponieważ myjki umieścili w małej sali kinowej, gdzie można zrelaksować się oglądając najlepsze relacje ze świata mody, sztuki i kultury. Z kolei druga część salonu - strefa manicure & pedicure, będzie bardzo organiczna i zielona, celowo różniąca się kolorystycznie i charakterem od części fryzjerskiej.

Piękno tkwi w detalach

Wnętrze jest jasne i czyste. Panowie postawili minimalizm i nieprzytłaczające wykończenie. Całość koncepcji opiera się na trzech barwach: odcieniach bieli, złota i matowej czerni. Ale na największą uwagę zasługuje wyjątkowe oświetlenie.

- W pracy stylistów światło pełni bardzo ważną rolę. Po pierwsze liczy się aspekt techniczny – ma oddawać idealnie barwy, by koloryzacja czy makijaż nie zaskoczyły klientów po wyjściu z salonu. Ale światło to także element atmosfery. Dobrze dobrane pozwala nam stworzyć odpowiedni nastrój, czy też nawet zmienić charakter wnętrza wraz ze zmieniającym się cyklem dnia – podkreśla Sebastian Kobielski, współtwórca salonu.

Sercem salonu stał się delikatny, ażurowy żyrandol Meshmatics – dzieło marki MOOOI stworzonej przez geniusza nowoczesnego wzornictwa, holendra Marcela Wandersa. Jego światło nie zakłóca codziennej pracy stylistów, a klientom nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Nad recepcją zawisła drapieżna lampa o industrialnym charakterze. Mosiężny pierścień z kryształowymi promieniami daje efekt pryzmatowego oświetlenia. Części manicure & pedicure rozświetliły, m.in. lampa w kształcie pszczoły.

Dębowe meble zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanego drewna obrabianego ręcznie, metodami rzemiosła stolarskiego, za co odpowiadał Krzysztof Bernacki, który reprezentuje trzecie pokolenie stolarskiej tradycji. Wisienką na torcie jest polska, ręcznie robiona ceramika Bohoplate oraz zieleń i świeże kwiaty, o które dbają sami twórcy tego miejsca.

Oni wiedzą, co znaczy dobra metamorfoza

Stylowe wykończenie i funkcjonalność miejsca choć spędzały sen z powiek stylistom stały się idealnym tłem do profesjonalnych usług, które oferuje salon by Juźwin | Kobielski. Obaj odmieniają wizerunki, ale z równie wielkim kunsztem przeprowadzają zmiany wizerunku także mężczyzn, a nawet kompleksowe rodzinne metamorfozy. Choć podstawą jego funkcjonowania są oczywiście usługi fryzjerskie, to w ich salonie w Browarach Warszawskich już wkrótce będą dostępne takie zabiegi jak manicure, pedicure, make-up wieczorowy, dzienny i okazjonalny.

- Poza oczywistym i podstawowym aspektem usługowym w zakresie beauty-spa, czyli fryzjerstwo oraz make-up, stylizacja paznokci i konsultacje wizerunkowe, w pracowni będą odbywały się wydarzenia kulturalno-artystyczne i edukacyjne, zarówno na miejscu jak i on-line – podkreślają twórcy by Juźwin | Kobielski.