×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy koncept gastronomiczny w Trattoria Sano, czyli bezglutenowa kuchnia włoska

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 lip 2022 09:42
Nowy koncept gastronomiczny w Trattoria Sano, czyli bezglutenowa kuchnia włoska
Bezglutenowa kuchnia włoska to nowy koncept gastronomiczny w Trattoria Sano należący do spółki Dobry Hotel, fot. mat. prasowe

Mieszkańcy i odwiedzający Trójmiasto będą mogli zjeść najlepszą bezglutenową pizzę w restauracji o nazwie Trattoria Sano (wcześniejsza nazwa Pizza, Pasta & Basta), usytuowanej w gdańskim kompleksie Alchemia.

REKLAMA

  • Bezglutenowa kuchnia włoska to nowy koncept gastronomiczny w Trattoria Sano należący do spółki Dobry Hotel.
  • Restauracja usytuowana jest w gdańskim kompleksie Alchemia.

Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni włoskiej w wersji bezglutenowej, wegańskiej i wegetariańskiej, dedykowanej nie tylko osobom z celiakią, ale również tym, którzy chcą się zdrowo odżywiać.

Designerskie wnętrze Trattoria Sano, fot. mat. prasowe
Designerskie wnętrze Trattoria Sano, fot. mat. prasowe

Warto podkreślić, że słowo sano oznacza zdrowy, uzdrowiony i szczery. Tym samym nowa nazwa jeszcze mocniej wpisuje się w koncepcję restauracji, która zakłada otwartość na wszelkie nietolerancje pokarmowe, co potwierdza certyfikat Menu Bez Glutenu.

Prawdziwie włoska kuchnia z certyfikatem

Restauracja, należąca do spółki Dobry Hotel, została otwarta w formule restauracji bezglutenowej w listopadzie 2020 r. Od samego początku jej główną ideą było tworzenie prawdziwej włoskiej kuchni, która będzie nie tylko smaczna, ale również bezpieczna i zdrowa dla osób, u których występują nietolerancje pokarmowe.

Kuchnia włoska bez glutenu? To możliwe w tym nowym koncepcie gastronomicznym, fot. mat. prasowe
Kuchnia włoska bez glutenu? To możliwe w tym nowym koncepcie gastronomicznym, fot. mat. prasowe

Trattoria Sano posiada certyfikat Menu Bez Glutenu, przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, co potwierdza, że restauracja jest zarówno technologicznie, jak i produktowo, całkowicie bezpieczna dla osób z nietolerancją glutenu. Warto podkreślić, że to jedna z zaledwie trzech restauracji w Polsce z całkowicie bezglutenową ofertą gastronomiczną.

Oferowana przez nas kuchnia jest odpowiedzią na rosnące potrzeby związane z coraz częściej występującymi nietolerancjami pokarmowymi. Poprzez nasze dania chcemy pokazywać, że kuchnia bezglutenowa wcale nie oznacza rezygnacji z wyśmienitych smaków. W Trattoria Sano bezpiecznie i smacznie zjedzą osoby borykające się z celiakią, nietolerancją laktozy, a także wegetarianie i weganie – mówi Daniel Wandrych, Szef Kuchni Trattoria Sano.

Nowa nazwa restauracji, Trattoria Sano, znacznie lepiej oddaje charakter tego miejsca, który odwołuje się do szeroko rozumianej kuchni włoskiej oraz do nowego wiosennego menu. W karcie można znaleźć nie tylko pizzę i makarony, ale także przystawki, zupy, dania główne oraz desery. Wszystkie potrawy przygotowywane są według autorskich przepisów Szefa Kuchni Daniela Wandrycha.

Z racji tego, że oferta naszej restauracji skierowana jest do całych rodzin, przygotowujemy ciekawe warsztaty dla dzieci na temat diety bezglutenowej, które prowadzone są w niezwykle przystępnej i lekkiej formie, odpowiadającej naszym najmłodszym gościom – mówi Aleksandra Kornet, Manager Restauracji.

Restauracja Trattoria Sano zlokalizowana jest w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 415.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie