REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy pociąg warszawskiej SKM jeździł będzie w unijnych barwach

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 sty 2022 09:28
Nowy pociąg warszawskiej SKM jeździł będzie w unijnych barwach
Impuls w barwach Unii Europejskiej. fot. mat. prasowe ZTM Warszawa
Nowy pociąg warszawskiej SKM jeździł będzie w unijnych barwach
Nowy pociąg warszawskiej SKM jeździł będzie w unijnych barwach
Nowy pociąg warszawskiej SKM jeździł będzie w unijnych barwach

Do Warszawy dotarły pierwsze dwa Impulsy dla Szybkiej Kolei Miejskiej. Jeden z nich będzie jeździł w barwach nawiązujących do symboliki europejskiej, a drugi w malaturze Warszawskiego Transportu Publicznego.

REKLAMA

  • W Warszawie są już dwa nowe pociągi Impuls dla Szybkiej Kolei Miejskiej, wyprodukowane przez firmę Newag. 
  • Pierwszy z pociągów jest w barwach europejskich, na jego powierzchni znajduje się dwanaście gwiazd na granatowo-błękitnym tle.

– Pierwsze dwa z 21 nowoczesnych pociągów zakupionych przez Warszawę u polskiego producenta za 668 mln zł dotarły do stolicy i wkrótce rozpoczną testy. Nowe pojazdy zapewnią wygodny, ekologiczny i szybki transport w aglomeracji warszawskiej oraz więcej miejsc w godzinach szczytu. Do dyspozycji pasażerów będą: pokładowe wi-fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej i automaty biletowe. Mam nadzieję, że testy przebiegną sprawnie i nasze Impulsy 2 jeszcze w tym kwartale zabiorą na pokład pierwszych pasażerów – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Pierwszy z pociągów jest w barwach europejskich, na jego powierzchni znajduje się dwanaście gwiazd na granatowo-błękitnym tle. Tradycyjnie, na fladze Unii Europejskiej, krąg złotych gwiazd oznacza solidarność i harmonię między krajami Europy. Projekt nowosądeckiego producenta zawiera również akcenty nawiązujące do polskich barw narodowych.

– Wyjątkowa malatura naszego pierwszego pociągu ma podkreślić unijne dofinansowanie do projektu. To niemal 203 miliony pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki tym środkom podniesiemy komfort podróży mieszkańców aglomeracji warszawskiej i zachęcimy do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznej kolei – dodaje Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dwa pierwsze pojazdy zostaną wprowadzone do rozkładu jazdy w pierwszym kwartale tego roku. Zanim rozpoczną podróż z pasażerami, muszą pozytywnie przejść odbiór techniczny. Jego elementem są testy na Warszawskim Węźle Kolejowym, polegające na przejechaniu minimum 600 kilometrów bez usterek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie