Nowy Styl otworzył showroom w Rzeszowie. Zaglądamy do środka!PropertyDesign.pl - 27-04-2021 11:07


W Rzeszowie powstał nowy showroom Nowego Stylu, odzwierciedlający podejście marki do projektowania przestrzeni biurowych.

Przestrzeń do inspiracji

Showroom Nowego Stylu został podzielony na strefę aktywną i część szkoleniowo-chilloutową. Zachowano przy tym otwartą przestrzeń, a podział na strefy wyznaczono przy użyciu odpowiednich wykończeń. Autorka projektu zadbała o to, aby w showroomie znalazło się jak najwięcej naturalnych materiałów, a elementy uzupełniające wnętrze, o ile to możliwe, pochodziły z polskich firm.

- Każdy z showroomów jest inny, bo inne są wymagania i specyfika lokalnych klientów. W przypadku Rzeszowa staraliśmy się podać pomysł na funkcjonalne biuro w kompaktowej, inspirującej formie. Zależało nam na tym, aby wykorzystać w projekcie jak najwięcej naturalnych materiałów, dlatego w tapicerkach króluje wełna. Przytulny charakter wnętrza uzyskaliśmy poprzez wprowadzenie tekstury drewna i ciepłych kolorów. Całość podkreślił kontrastujący z resztą pomieszczenia beton, który w sposób nieoczywisty dzieli przestrzeń na strefy – opisuje Dominika Wyderska, Architektka w Nowym Stylu, autorka projektu rzeszowskiego showroomu.

Przeczytaj także >> Stacjonarny sklep Modivo z nagrodą w międzynarodowym konkursie

Oprócz inspirujących wykończeń w showroomie Nowego Stylu pojawiły się produkty i rozwiązania odpowiadające globalnym trendom w aranżacji przestrzeni biurowych. W strefie nowości jest to biurko z elektryczną regulacją wysokości stworzone na ideach Bauhausu oraz krzesło, które idealnie wpisuje się w styl skandynawski. Stanowiska pracy pokazują, jak można urządzić nowoczesny, otwarty gabinet, a strefa szkoleniowo-chilloutowa z mobilnymi meblami – w jaki sposób szybko przearanżować przestrzeń pod konkretne potrzeby, na przykład wewnętrzne szkolenia lub prezentacje.

Nieodłącznym elementem showroomu jest wysoki stół z hockerami przeznaczony do pracy kreatywnej, szafa z miękkimi i twardymi próbkami oraz aneks kuchenny z minibarem, dostępem do świeżo mielonej kawy, a także nieograniczonej ilości chłodzonej i gazowanej wody pitnej, która pozostaje do dyspozycji gości.

Przestrzeń do współpracy

Otwierając showroom w Rzeszowie, Nowy Styl nie tylko zwiększa dostępność swojej oferty dla potencjalnych klientów, ale również tworzy platformę fizycznych spotkań z lokalnymi firmami oraz partnerami, z którymi od lat owocnie współpracuje.

- Naszym celem było stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy klientami, architektami i Nowym Stylem. Chcemy, aby showroom w stolicy Podkarpacia wspierał lokalnych architektów w codziennej pracy, umożliwiając jeszcze lepsze poznanie oferty Nowego Stylu. Na miejscu nasi partnerzy mogą skorzystać między innymi ze strefy kreatywnej, wyposażonej w wygodny stół do pracy i próbki materiałów, a my chętnie pomożemy w zakresie doboru rozwiązań meblowych i akustycznych – mówi Dariusz Penc, gospodarz showroomu i Manager Regionu w Nowym Stylu.