NYX Hotel Warsaw już w styczniu otworzy podwoje! Zaglądamy do środkaPropertyDesign.pl - 17-12-2020 14:33


Doskonała lokalizacja, rzucający się w oczy design, lokalny street art – w stolicy Polski powstał pierwszy NYX Hotel by Leonardo Hotels: NYX Hotel Warsaw. Zostanie on otwarty 18 stycznia 2021 roku w pobliżu nowego Varso Tower, najwyższego budynku w Europie Środkowej. Wystrój po raz kolejny jest dziełem znanego projektanta wnętrz – Andreasa Neudahma.

Hotel przypadnie do gustu indywidualistom, trendsetterom i miejskim podróżnikom, którzy pokochają unikalne połączenie designu, sztuki i wyjątkowej relacji hotel – gość, z której znana jest lifestylowa marka grupy Leonardo Hotels. Obecnie w Europie znajduje się siedem hoteli spod szyldu marki. Nazwa NYX Hotels – pochodzi od imienia greckiej bogini nocy. Podobnie jak sama noc, NYX Hotels oferują swoim gościom obietnicę odpoczynku, regeneracji i odnowy.

Wnętrze budynku definiuje modna niekonwencjonalność i orzeźwiająca wyrazistość. Elementy wizualne, w połączeniu ze stylowo dobranymi materiałami, oddają miejski styl i niezobowiązującą, luźną atmosferę. W nowym NYX Hotel Warsaw street art spotyka się ze strefą relaksu, a modny design z ciekawymi koncepcjami przestrzennymi. Wystrój po raz kolejny jest dziełem znanego projektanta wnętrz – Andreasa Neudahma. Oprócz opracowania całościowego projektu, Neudham starannie dobrał wszystkie meble i akcesoria, dzięki czemu całość wystroju wnętrza jest spójna i zachwyca mnogością detali.

Grupa hotelowa wychodzi z założenia, że o unikalności każdego miasta decyduje jego niepowtarzalny, indywidualny charakter kulturowy. NYX Hotel Warsaw doskonale oddaje ducha Warszawy i ożywia go poprzez street art oraz sztukę współczesną. W tym kontekście ważna jest współpraca projektantów wnętrz NYX Hotel Warsaw ze wschodzącymi, lokalnymi artystami, których dzieła zostały umiejętnie wystawione w przestrzeniach wspólnych hotelu przez miejscowych kuratorów.

Szczególną atrakcją, czekającą na gości w cieplejsze dni, jest bar na 19-stym piętrze na dachu budynku. Na tarasie goście będą mogli podziwiać cudowną panoramę miasta, ciesząc się relaksującą muzyką, daniami barbecue i szeroką ofertą napojów. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 331 stylowych pokoi i apartamentów z jasnoniebieskimi ścianami, komfortowymi łóżkami i niecodziennym miejscem do pracy z widokiem na stolicę.

Klientom biznesowym NYX Hotel Warsaw oferuje pięć sal konferencyjnych, które można swobodnie łączyć w po-mieszczenia o pożądanej powierzchni. W lobby hotelowym znajduje się przestrzenna restau-racja oraz kuszący bogatą ofertą bar. Utrzymana w stylu retro sala gier oraz studio fitness dopełniają szereg atrakcji czekających na gości.

Hotel znajduje się na terenie inwestycji Varso Place, w sąsiedztwie wieżowca Varso Tower –zaprojektowanego przez renomowane studio Foster + Partners. Po ukończeniu, 310-metrowy drapacz chmur będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – z tarasem widokowym położonym dwukrotnie wyżej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Warto dodać, że NYX Hotel Warsaw znajduje się zaledwie kilka kroków od dworca kolejowego, z którego pociągi przywożą gości z warszawskiego lotniska w zaledwie 20 minut.

–Polska jest obiecującym miejscem zarówno pod względem gospodarczym, przemysłowym, jak i kulturowym. W stolicy mamy już ugruntowaną pozycję dzięki naszemu pierwszemu hotelowi -– Leonardo Royal Warsaw. Jesteśmy przekonani, że z naszą marką lifestyle'ową NYX Hotels by Leonardo Hotels szybko rozprzestrzenimy się na rynku i stworzymy kolejny cel podróży dla każdego, kto ceni sobie indywidualny styl życia. W czasach, gdy inwestycje w Europie są z reguły odkładane na dalszy plan, podobnie jak działania artystyczne, nasz nowy hotel wniesie także do lokalnej społeczności wartość o charakterze ekonomicznym – mówi Yoram Biton, dyrektor zarządzający Leonardo Hotels Central Europe.