REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Obraz namalowany przez Winstona Churchilla sprzedany za ponad 2 mln dolarów

  • Autor: PAP
  • 21 paź 2021 15:32
Obraz namalowany przez Winstona Churchilla sprzedany za ponad 2 mln dolarów
Obraz namalowany przez Winstona Churchilla sprzedany za ponad 2 mln dolarów, fot. shutterstock

Obraz "Most nad Aix-en-Provence", namalowany jako hołd francuskiemu malarzowi Paul Cezannowi, sprzedano w domu aukcyjnym Christie's za 2,3 mln dolarów - podała w czwartek agencja EFE.

REKLAMA

Obraz przedstawia idylliczny krajobraz południowej Francji, który wcześniej dwukrotnie utrwalił francuski postimpresjonistyczny malarz Paul Cezanne.

Dom aukcyjny Christie's wystawił wiele prac byłego premiera Wielkiej Brytanii, który swoją twórczość rozpoczął podczas I Wojny Światowej w wieku 40 lat.

"Churchill oddał się malarstwu, co było sposobem na odwrócenie uwagi od pogłębiającej się depresji i rosnącej presji wynikającej z jego kariery politycznej. Malarstwo stało się jego wielką pasją" - powiedział Nicholas Orchard, dyrektor oddziału brytyjskiej i irlandzkiej sztuki współczesnej w Christie's.

W marcu tego roku należący do kolekcji aktorki Angeliny Jolie obraz przedstawiający meczet Księgarzy w Marrakeszu stał się najdroższym obrazem byłego brytyjskiego premiera sprzedanym na aukcji. Osiągnął cenę prawie 11,5 mln dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!