×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Offowy klimat pożądany

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 cze 2018 13:33
Offowy klimat pożądany
fot. OPG Property Professional

Najpierw zadomowili się tutaj projektanci, architekci, graficy, przedstawiciele wolnych zawodów. Potem przyszła kolej na niebanalną gastronomię. - Projekt OFF Piotrkowska Center wyróżnia się na biurowej mapie miasta przede wszystkim swoją wartością dodaną w postaci zaplecza gastronomicznego i unikatowego charakteru miejsca, a całość dopełnia przestrzeń dostosowana do najwyższych standardów biurowych - twierdzi Monika Hryniewicz, szefowa Działu Najmu i Relacji z Klientami w OPG Property Professional.

REKLAMA

Firma OPG Property Professionals, zarządzająca projektem deweloperskim i komercjalizacją OFF Piotrkowska Center w Łodzi, zapisuje kolejny rozdział w bogatej historii dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa. Na kilka miesięcy przed oddaniem do użytku inwestycji TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE, gospodarz przestrzeni w asyście prezydent Hanny Zdanowskiej oraz Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą uroczyście powitał nowych uczestników kreatywnego ekosystemu OFFa. W obu realizowanych obiektach poziom wynajmu wynosi już 65 proc.

Uroczystość była dobrą okazją do małej refleksji nad historią i przyszłością popularnej przestrzeni. Jak podkreślił Michał Styś, szef OPG oraz pomysłodawca projektu, koncepcja OFFa od zawsze zakładała różnorodność. – Najpierw zadomowili się tutaj projektanci, architekci, graficy, przedstawiciele wolnych zawodów. Potem przyszła kolej na niebanalną gastronomię. Zjemy tu na przykład stek z krokodyla w restauracji afrykańskiej lub wyskoczymy na pyszną zupę do ramen baru. Być kreatywnym oznacza pozostawać otwartym na rzeczy nowe – zaznaczył na wstępie.

A ową nowością są firmy związane z branżą technologiczną oraz nowoczesnymi usługami dla biznesu. Do grona najemców nowo realizowanych budynków TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE dołączył BinarApps – dynamicznie rozwijający się software house z Łodzi zajmujący się realizacją skrojonych na miarę rozwiązań w technice responsive web design, aplikacji na urządzenia mobilne oraz usług z dziedziny e-commerce dla startupów, a także Grafton Recruitment Poland – jedna z największych w Europie niezależnych firm rekrutacyjnych, obejmująca swoim działaniem i badaniami między innymi sektor nowoczesnych usług dla biznesu oraz branżę IT.

Oprócz znajdujących się na ukończeniu powierzchni biurowych, na terenie popularnego OFFa rozwija się także Co\Walk HUB – nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów, scale-upów oraz lokalnych społeczności IT. Swoje miejsce znalazło już tutaj chociażby Le Polish Bureau, czyli techniczny oddział firmy UNIT9, jednej z najbardziej renomowanych interaktywnych agencji produkcyjnych na świecie, specjalizującej się m.in. w komercyjnych zastosowaniach rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej.

Nowe inwestycje, nowi najemcy, nowe miejsca pracy

Prezydent Hanna Zdanowska podkreśliła rolę miejsc, których twórcza atmosfera sprzyja rozwojowi przedsiębiorców działających w Łodzi.

– W wielu miejscach Łodzi realizowane są na niespotykaną dotąd skalę prace związane z rewitalizacją i budową nowych obiektów. Jesteśmy akurat w takim miejscu, które łączy oba te aspekty. Z jednej strony trwa rewitalizacja fabryki Ramischa, z drugiej strony buduje się kompleks biurowy, który daje możliwość tworzenia nowych miejsc pracy – podkreślała Zdanowska.

– Dodajmy, że na koniec kwietnia bezrobocie w Łodzi spadło do najniższego od czasu transformacji poziomu 6,2 proc. i dalej spada, co sprawia, że wciąż duże jest zapotrzebowanie na takie kreatywne przestrzenie. Duża w tym zasługa młodych, rozwijających się firm, które chcą działać w Łodzi – dodała.

– Rozpoczęliśmy poszukiwania nowej powierzchni mniej więcej rok temu. Gdy tylko zaczęliśmy rozmowy z OPG, przestaliśmy szukać dalej – okazało się, że nasze myśli odnośnie rozwoju łódzkiego rynku IT są zbieżne. OFF to świetne miejsce dla ludzi, którzy z nami współpracują, dla naszych pracowników – przyznał Maciej Krasowski, współzałożyciel BinarApps. – Ciągle się rozwijamy. Do końca tego roku planujemy zatrudnić do naszego zespołu kilkanaście nowych osób, zwiększając tym samym zatrudnienie w naszej firmie do około 80 pracowników – dodał.

– Analizując wiele innych lokalizacji, nie czuliśmy tego ducha. Jest wiele budynków typowych, przeszklonych, które nie mają właśnie tej duszy, tego klimatu. Nam bardzo podobają się właśnie miejsca odrestaurowane. Zapytaliśmy naszych pracowników, gdzie chcą pracować. Wybór był jednoznaczny – tłumaczył wybór OFFa Mariusz Lemparty z firmy Grafton Recruitment Poland.

– Oryginalny, offowy klimat tego miejsca, doskonale wpisuje się w profil UNIT9. Mam nadzieję, że przestrzeń biurowa na OFFie stanie się w niedługim czasie ekosystemem dla wielu firm, które podobnie jak my, mają silne zaplecze kreatywne i  technologiczne – dodał Maciej Zasada, założyciel Le Polish Bureau.

– Choć nasi nowi najemcy na OFFa wnoszą coś kompletnie nowego, to jednocześnie w pełni wpisują się w naszą wizję kreatywnego ekosystemu. Uruchamiając nowe powierzchnie, wspieramy rozwój najbardziej innowacyjnych firm w Łodzi – podsumował Michał Styś.

Na OFFie kończą się już wolne miejsca

Prace budowlane związane z TEAL OFFICE oraz SEPIA OFFICE wystartowały na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku. Pierwszy z obiektów to 6-kondygnacyjny, butikowy biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu brutto GLA 3034,41 mkw. Równolegle z budową ruszyła adaptacja sąsiedniego budynku SEPIA OFFICE, który po pieczołowitym odrestaurowaniu charakterystycznej, czerwonej cegły oraz oryginalnych elementów konstrukcyjnych, zaoferuje łącznie 2282,3 mkw. powierzchni GLA.

W związku z tym, że obie inwestycje znajdują się już na ostatniej prostej, oferta przestrzeni cieszy się sporym zainteresowaniem. – Aktualnie mamy zawarte porozumienia z najemcami na łącznie 65 proc. powierzchni. Prowadzimy zaawansowane rozmowy na ostatnie wolne powierzchnie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim wśród klientów z branży IT oraz innowacyjnych firm technologicznych – wspomniała odpowiedzialna za negocjacje Monika Hryniewicz, szefowa Działu Najmu i Relacji z Klientami w OPG Property Professionals. – Projekt OFF Piotrkowska Center wyróżnia się na biurowej mapie miasta przede wszystkim swoją wartością dodaną w postaci zaplecza gastronomicznego i unikatowego charakteru miejsca, a całość dopełnia przestrzeń dostosowana do najwyższych standardów biurowych – dodała.

Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ podkreślił ponadto, że rewitalizacja… się opłaca. – To prosty, ale wcale nie taki oczywisty komunikat. Znajdujemy się w miejscu, które jest chyba na to najlepszym dowodem. Jest też przykładem na to, że opłaca się kreatywne i twórcze podchodzenie do projektów, bo jak podkreślają przedstawiciele firm, które już wynajęły tu przestrzenie biurowe, taki osadzony w fabrycznym klimacie Łodzi projekt, był jednym z głównych czynników jaki wpłynął na ich wybór. Zależy nam, aby coraz więcej podmiotów wzorem OPG Property Professionals uwierzyło, że rewitalizacja jest bardzo dobrym biznesem – wyjaśnił.

Realizacja obu obiektów zostanie zakończona jeszcze tego lata. Nowi lokatorzy kreatywnego ekosystemu OFF Piotrkowska Center wprowadzą się do swoich biur jesienią. Łączna wartość obu inwestycji wynosi ponad 34 mln złotych. OPG Property Professionals odpowiedzialna jest za pełną obsługę procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację powierzchni w imieniu inwestora. Firma zajmuje się ponadto komercjalizacją i zarządzaniem nieruchomościami Orange Plaza Financial Center, Jaracza 47 Prestige oraz projektem deweloperskim ART MODERN Miasto.Sztuka.Mieszkania w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie