×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Olsztyn pojawi się na planszy gry Monopoly

  • Autor: PAP
  • 15 mar 2023 14:34
Olsztyn pojawi się na planszy gry Monopoly
Olsztyn pojawi się na planszy gry Monopoly, fot. shutterstock

Miasto Olsztyn pojawi się w popularnej grze planszowej Monopoly - poinformował w środę prezydent miasta Piotr Grzymowicz. Mieszkańcy w internetowym głosowaniu zdecydują o wyborze jednego z okienek na grze.

REKLAMA

Gra Monopoly, w której pojawi się Olsztyn ma być gotowa w październiku, kiedy to Olsztyn będzie świętował 670 urodziny (lokacja miasta nastąpiła w 1353 roku). Dopiero wtedy zostanie zaprezentowana dedykowana Olsztynowi plansza do gry. Już wiadomo jednak, że o wyglądzie jednego z okienek będą mogli zdecydować mieszkańcy.

- W przyszłym tygodniu uruchomimy internetowe głosowanie. Przez dwa tygodnie mieszkańcy będą decydowali o wyglądzie jednego z okienek poświęconych Kopernikowi. Do wyboru będzie zamek kapituły warmińskiej, tablica astronomiczna Kopernika i ławeczka Kopernika - poinformował dyrektor ratuszowego wydziału promocji Krzysztof Otoliński.

Podczas konferencji prasowej poinformowano także, że w grze pojawi się osiem kart związanych z miastem, które w trakcie zabawy losują gracze.

W ocenie prezydenta Grzymowicza gra będzie służyła promocji miasta. Zapowiedziano, że będzie ją można kupić w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie