REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Omenaa Mensah z kolekcją designerskich mebli

  • Autor: DobrzeMieszkaj.pl
  • 12 paź 2017 10:23
Omenaa Mensah z kolekcją designerskich mebli
Omenaa Mensah i nowy projekt wnętrzarski firmy Ammadora i Galerii Heban: marka luksusowych mebli A&H
Omenaa Mensah z kolekcją designerskich mebli
Omenaa Mensah z kolekcją designerskich mebli
Omenaa Mensah z kolekcją designerskich mebli
Omenaa Mensah z kolekcją designerskich mebli

Omenaa Mensah właśnie zainaugurowała nowy projekt wnętrzarski. Jej firma meblowa Ammadora wspólnie z Galerią Heban stworzyła kolekcję luksusowych mebli pod marką A&H.

REKLAMA

Omenaa Mensah to kobieta multizadaniowa, która jak nikt inny doskonale łączy biznes z działalnością charytatywną. Prowadzi własną firmę meblową Ammadora, w której produkuje meble na zamówienie inspirowane sztuką, pracuje jako prezenterka i dziennikarka telewizyjna, a także jest Prezesem Fundacji Omenaa Foundation, w ramach której buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie.

Najmłodszy projekt wnętrzarski to Ammadora&Heban. A&H jest nową, ultraluksusową marką meblową, która jest wypadkową współpracy Galerii Heban specjalizującej się w sprzedaży wyjątkowych mebli, doświadczenia Omeny Mensah w produkcji ekskluzywnych mebli, a także Pawła Kałabuna z pracowni Paulo Kaa Design, który stworzył projekty form. Pierwsza kolekcja marki nosi nazwę Eternity.

Meble A&H to doskonała symetria pomiędzy wysmakowanym designem, a luksusem z najwyższej półki, który oferuje użytkownikowi maksymalny komfort zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. To bezsprzecznie jedna z najbardziej ekskluzywnych kolekcji mebli obecnie dostępnych na rynku dóbr luksusowych w Polsce.

Meble produkowane są we Włoszech i w Polsce. Większość kolekcji powstała w niewielkiej toskańskiej manufakturze, która od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji ręcznie robionych, luksusowych mebli. W Polsce wyprodukowano blaty meblowe, które są innowacją na tym rynku. Do ich produkcji użyto materiału zwanego Lavastone. Dzięki innowacyjnemu podejściu do designu Omeny oraz właścicieli Galerii Heban tworzywo to w meblarstwie użyto po raz pierwszy. To na potrzeby Ammadora&Heban opracowano specjalną kompozycję, która jest mieszanką betonu, żywic oraz pigmentów. To materiał spełniający rygorystyczne wymagania w zakresie trwałości na uderzenia, a także odporności chemicznej, co gwarantuje blatom ich niezniszczalność i zawsze doskonały wygląd.

Co ciekawe dla jeszcze lepszego efektu wizualnego w Lavastone A&H wtopiono płatki metalu, a możliwe jest użycie także srebra, czy złota, w zależności od preferencji klientów. Kolejnym ciekawym zabiegiem zastosowanym w meblach z kolekcji Eternity jest fakt, iż elementy twarde kolekcji pokryte zostały dwunastoma warstwami lakieru fortepianowego, dzięki czemu uzyskano niezwykle trwałą powierzchnię w głębokiej czerni o wyjątkowym połysku.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie