Oskar Zięta, Marriott, Mindspace i Tecno - inspirujące wystąpienia na Property Forumpropertynews.pl - 25-09-2017 16:09


Hot topics - to cykl wystąpień, który miał miejsce podczas Property Forum 2017. Było niezwykle inspirująco!

Hipsterski, miejski styl z meblami vintage – to znak rozpoznawczy Mindspace, globalnego operatora inspirujących konceptów coworkingowych. W październiku 2017 r. firma uruchomi swoją pierwszą przestrzeń coworkingową w Polsce, w warszawskiej Hali Koszyki. Jak zamierza zakręcić rynkiem biurowym w Polsce? – o tym opowiadał Shai Fogel, Launcher, Mindspace.

Brandu Marriott nikomu przedstawiać nie trzeba. To jedna z najpopularniejszych sieci hotelarskich na świecie i – po ostatniej fuzji – największa. Markus Lehnert, Marriott International, opowiadał, jakimi kryteriami powinien kierować się inwestor przy wyborze optymalnej marki hotelowej.

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja przestrzeni do pracy. Tradycyjne biurka pomału odchodzą do lamusa, a na znaczeniu zyskują miejsca komunikacji i wspólnej pracy.  Nowoczesne biura są designerskie i naszpikowane nowoczesną technologią. Takie stają się także meble biurowe. Jak w mistrzowski sposób połączyć innowacyjne technologie, funkcjonalność i potrzebę relacji międzyludzkich? O tym mówił Enrico Tonso z firmy Tecno, firmy która współpracuje z samym Normanem Fosterem.

Coraz częściej inwestorzy projektów komercyjnych sięgają po sztukę - goście hoteli czy centrów handlowych mogą obejrzeć we wnętrzach rzeźby znanych artystów, obrazy, instalacje, ale też zaprojektowane na zamówienie meble czy dekoracje. Czy to już jest trend? O tym mówił wybitny architekt, projektant procesów - Oskar Zięta, prezes zarządu Zieta Prozessdesign.