Oświetlenie ma znaczeniePropertydesign.pl - 26-07-2017 15:11


Oświetlenie pełni w naszym życiu ważną rolę. W sklepie, w pracy, w naszym domu. Zwracamy uwagę na przedmioty w dużej mierze, właśnie dzięki oświetleniu. Przy wyborze lampy, otwieramy się na te wszystkie informacje - dostępne rozwiązania i funkcje, a po drodze zwracamy uwagę na design. Polski producent oświetlenia, firma Lako pod koniec czerwca zaprezentowała kilka swoich nowości.

Lako to polska firma, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych opraw świetlnych przeznaczonych zarówno do wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych. Niecały rok temu swoją premierę miała lampa Allow. Lekka, uniwersalna, elastyczna oraz innowacyjna. Pojedyncza oprawa przypomina wygięty płatek kwiatu, tajemnicze morskie stworzenie lub falę. Dwie lampy zawieszone obok siebie pod dowolnym kątem wyglądają, jak widziane z oddali rozpięte skrzydła ptaka. Ale zabawa kształtem to dopiero początek przygody z Allow. Marka wprowadziła nową wersję tej lampy – Allow Baby o zmniejszonej średnicy. Błona termonapinalna, z której wykonana jest Allow, charakteryzuje się lekkością, elastycznością i efektownie rozprasza światło. Pozwala zawieszać oprawę w dowolnej pozycji, bez specjalnych konstrukcji. Jeśli w jej powierzchni wykonamy mikroperforację, zyskuje ona właściwości dźwiękochłonne, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach publicznych. Interesujące jest tu zastosowanie technologii RGB, która pozwala kreować sceny świetlne.

Najnowsze modele będą już wkrótce dostępne w ofercie showroomów Euforma. Obie marki łączy pasja. Właściciele Euformy, jako entuzjaści polskiego designu chętnie wspierają polskie marki i pokazują je w swoich showroomach, a Lako to firma zarządzana przez trzy pokolenia ludzi, którzy kochają swoją pracę. Produkcja i projektowanie opraw oświetleniowych daje im olbrzymią satysfakcję.