Oto efekt współpracy Duka ze szwedzką projektantką My Floryd WelinPropertyDesign.pl - 29-01-2019 09:33


Designerska kolekcja Fika Floryd to efekt współpracy marki Duka ze szwedzką projektantką My Floryd Welin. Nowa kolekcja Fika Floryd graficznymi borówkami to artystyczna interpretacja idei skandynawskich przyjemności. W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest istotnym aspektem życia.

Tegoroczną kolekcję zaprojektowała My Floryd Welin, szwedzka projektantka specjalizująca się we wzornictwie przemysłowym. Swoją edukację poświęciła różnym dziedzinom sztuki i designu, w tym projektowaniu ceramiki. W 2012 roku stworzyła własną markę – Floryd a Swedish story.

Jak twierdzi sama projektantka – Fika to skandynawskie podejście do przerwy, chwila spowolnienia i radość z dobrych rzeczy w życiu. Czas na kawę i przekąskę oraz rozmowy ze znajomymi. Bo to, co naprawdę lubią Szwedzi, to Fika!

Przyjemne kolory oraz stylistyka lat 50.-70. mają podkreślać odnajdywanie czasu dla siebie, swoich bliskich, a także emanują pozytywną energią i optymizmem. Kolekcja umili chwile spędzane przy kawie oraz swoim urokiem ociepli każde wnętrze.

Na serię Fika Floryd składają się naczynia ceramiczne, akcesoria i tekstylia dostępne w dwóch motywach – czerwonej borówki oraz niebieskiej jagody – inspirowanych szwedzką naturą i tradycyjnym skandynawskim wzornictwem. Wybór tych owoców nie jest przypadkowy. Szacuje się, że jagody w Szwecji zajmują ponad 75 000 km2 (to trzy razy więcej, niż całkowita powierzchnia Sycylii), natomiast czerwoną borówkę bez problemu można znaleźć w każdym skandynawskim iglastym lesie.

Osoby ceniące sobie ład i organizację, z pewnością docenią efektowne pojemniki z drewnianymi pokrywkami. Sprawdzą się podczas przechowywania ulubionej kawy, liści lub torebek herbaty oraz sypkich przypraw.

Kawa i herbata najlepiej będą smakowały w pojemnym kubku, a śniadanie czy drobne przekąski pięknie wyeksponują tematyczne miski i talerze. Kolekcje uzupełniają tace, podkładki, ręczniki kuchenne, torby, obrusy oraz serwetki. Kolekcja Fika Floryd została zaprojektowana w taki sposób, by każdy element robił wrażenie, zarówno indywidualnie, jak i w zestawie.