×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oto nowy koncept na katowickiej arenie gastro. Zaglądamy do Aïoli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lip 2018 12:56
  • Aktualizacja: 24 lip 2018 13:02
Oto nowy koncept na katowickiej arenie gastro. Zaglądamy do Aïoli
Aïoli inspired by Katowice fot. mat. prasowe

Aïoli inspired by Katowice - pod tym hasłem kryje się nowy koncept na katowickiej arenie gastro, który ruszył pełną parą w połowie roku. Za projekt wnętrza odpowiada Marta Lew. A my zaglądamy do środka!

REKLAMA

Aïoli lubi zaskakiwać – począwszy od słynnych śniadań za 1 zł do kawy, przez lunche w cenie 19,90 zł, wtorkową Margherita i Margarita za 10 zł, czy skończywszy na koktajlowych wieczorach w rytm muzyki płynącej z winyli grających na żywo DJ-i. To, co wyróżnia koncepty Aïoli to też naprawdę dobry design wnętrza - dopracowany w każdym szczególe. To Marta Lew jest autorką m.in. restauracji Aioli w Warszawie i w Gdańsku, czy nowej odsłony Momu.

- Projektant w restauracji jest częścią zespołu. Budowa lokalu to nie tylko wnętrze, ale naprawdę dość skomplikowane przedsięwzięcie. Nad każdym konceptem pracuje wbrew pozorom sporo osób. Oprócz właściciela i architekta w projekt angażuje się m.in. szef kuchni, technolog kuchni, menadżer, akustyk, grafik, pr-owiec, marketingowiec, który już na etapie budowy komunikuje o tym, co robimy i jak powstaje nowe miejsce na gastronomicznej mapie. Staram się rozpoznać charakter kuchni, rozmawiam z pracownikami, szukam inspiracji. Nawet wielkość talerzy ma wpływ na decyzje projektowe, jak to się zgra na stole – mówiła Marta Lew w rozmowie z portalspozywczy.pl.

Aïoli funkcjonuje na polskim rynku już od ponad pięciu lat. Pierwszy koncept powstał w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 18 pod szyldem AïOLI Cantine Bar Café Deli. Dynamiczny rozwój dał możliwość dalszym miejscom, zarówno w stolicy (nowa odsłona AïOLI Bread&Aperitivo przy Chmielnej), jak i poza nią (AïOLI inspired by Gdańsk).

Jak mówią przedstawicie marki, „jesteśmy z Warszawy, ale uczymy się śląskiego, bo chcemy wyjść naprzeciw lokalsom, naszym katowickim #aiolifriends!”. Drzwi do katowickiej kantyny otworzyły się pod koniec maja br. A my zaglądamy do środka!

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie