×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oto projekty jednego z najciekawszych współczesnych designerów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 lip 2018 12:34
  • Aktualizacja: 10 lip 2018 12:32
Oto projekty  jednego z najciekawszych współczesnych designerów
Łózko "Sweetdreams" firmy Molteni. Projekt: Ron Gilad. Fot. Molteni

Ron Gilad zwrócił na siebie uwagę już jako student jerozolimskiego wydziału wzornictwa przemysłowego. Późniejsze jego projekty sprawiły, że jest obecnie uznawany za jednego z najciekawszych współczesnych designerów.

 
  

REKLAMA

Ron Gilad urodził się w Tel Awiwie w 1972 roku. Po kilku latach spędzonych w Nowym Jorku wrócił do rodzinnego miasta. Obecnie pracuje zarówno w Tel Awiwie, jak i Mediolanie. Jego prace goszczą na licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Są częścią zbiorów publicznych Izraela (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Tel Awiwie), a za granicą weszły w skład wystaw pokazywanych choćby w Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Muzeum Metropolitan w Nowym Jorku. W 2001 roku jego rzeźba w postaci krzesła w różnych konfiguracjach stanęła w Jerozolimie, a Miejski Komitet Artystyczny uznał ją za jeden z najbardziej eleganckich projektów znajdujących się na terenie miasta. W 2013 roku otrzymał nagrodę "Wallpaper Design Award" dla najlepszego projektanta roku oraz "International Design Award Elle Décor" (również dla projektanta roku).

Hybrydowe obiekty Rona Gilada łączą praktyczną pomysłowość z efektem estetycznym i są umieszczone na granicy abstrakcji i funkcjonalności. Jest w nich odrobina projektowego dowcipu połączona z elegancją. Zawsze fascynowała go dekonstrukcja. Echa tych fascynacji bez problemu można dostrzec w jego meblach o prostych, ascetycznych, a mimo to bardzo poetyckich formach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie