REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oto trendy, które idą z duchem czasu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 kwi 2018 15:38
Oto trendy, które idą z duchem czasu
fot. mat. prasowe Interprint

Firma Interprint zdefiniowała na 2018 rok cztery trendy, które idą z duchem czasu. Wśród nich m.in. upcykling i pochwała dla niedoskonałości.

REKLAMA

Współczesność, w której funkcjonujemy jest dynamiczna. Niestety prędkość życia powoduje często, że gdzieś po drodze gubimy to, co jest naprawdę ważne. Zamiast wspomnień coraz częściej gromadzimy rzeczy, w tłumie ludzi bywamy samotni, a prawdziwą rozmowę zastępują nam elektroniczne komunikatory. Nowoczesne technologie oczywiście ułatwiają nam życie, ale jednocześnie wywołują w nas obawę przed odstawieniem na boczny tor. Bo czy jesteśmy w stanie im dorównać?

Cztery trendy proponowane przez Interprint mają skłonić odbiorców do głębokiej refleksji nad tym, co jeszcze możemy zrobić dla naszej planety oraz dlaczego tak ważne jest w życiu współdziałanie z innymi. Odniesieniem do nich będzie kolekcja Six Pack 2018, czyli sześć dekorów inspirowanych światem natury oraz stylem wielkiego miasta.

Upcykling, czyli drugie życie rzeczy, to trend mówiący o tym, jak cenne są zasoby naturalne, zachęcając jednocześnie do tego, aby przedmiotom nadawać drugie, a nawet trzecie życie. Upcykling oznacza uznanie: nie tylko dla ludzi i środowiska, ale także dla różnorodności i kreatywności.

Następnym trendem jest co-everything, który również nawiązuje do kreatywnej współpracy. Istotą tego trendu jest współdziałanie, bowiem razem możemy stworzyć więcej, niż gdybyśmy działali w pojedynkę. To wartościowa możliwość wymiany umiejętności i wiedzy.

Non_conform jest pochwałą dla niedoskonałości. Ponieważ wszystko dziś podlega digitalizacji, Interprint chce, aby pewne rzeczy celowo pozostały niedoskonałe. Meble i dodatki produkowane przemysłowo mogą bowiem nosić indywidualne ślady użytkowania i nadawać wnętrzom duszę.

Ostatnim trendem wskazanym przez interprint jest smart_material, który mówi nam o tym, jak inteligentne materiały kształtują nasze życie. To fascynacja nowymi technologiami oraz powierzchniami o specyficznych funkcjach - z efektami specjalnymi lub o wyjątkowym wyglądzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie