×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Otwarto Muzeum "Szczecin w PRL"

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2022 13:17
fot. shutterstock

Eksponaty z okresu 1952–89 od piątku można oglądać w Muzeum „Szczecin w PRL”. Wystawa podzielona jest na kilka stref tematycznych, a opisy przedmiotów są w trzech językach.

REKLAMA

"Wszystkie eksponaty są oryginalne. Nie zdecydowałam się na żadne kserokopie, zamienniki, wszystko jest oryginalne, z epoki" - podkreśla w rozmowie z PAP pomysłodawczyni i właścicielka Muzeum "Szczecin w PRL" Justyna Machnik.

Muzeum "Szczecin w PRL" podzielone jest na strefy tematyczne, to m.in. Szczecin (miejsca, kultura, zakłady pracy, muzyka, smaki), mieszkanie, dzieciństwo, gabinet prominenta partyjnego, handel, rzemiosło, sport i wypoczynek.

Wśród eksponatów znaleźć można elementy wyposażenia wnętrz, czy przedmioty codziennego użytku np. sprzęt kuchenny, odzież, zabawki.

"Mam takie dwa produkty, które są mocno rozpoznawalne i kojarzone z PRL, to pralka Frania i Relaksy. Bardzo się też cieszę z takich dużych gabarytowo przedmiotów, one zwracają uwagę np. oryginalna lada chłodnicza" - dodaje Machnik.

Przygotowania do otwarcia Muzeum "Szczecin w PRL" trwały ponad rok. Większość eksponatów została podarowana przez mieszkańców Szczecina.

Opisy przedmiotów, zjawisk, miejsc są w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Muzeum Szczecin w PRL znajduje się przy ul. Śląskiej 51/LU 1A, czynne jest w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie