Paleta barw Le Corbusiera inspiruje do zaprojektowania... włączników światłaPropertydesign.pl - 20-04-2016 09:19


„Les Couleurs Le Corbusier” to system produktów dostępnych w 63 kolorach odzwierciedlających legendarną paletę barw autorstwa słynnego francuskiego architekta Le Corbusiera.

- Samo nazwisko Le Corbusier'a jest gwarantem jakości tej palety. Biorąc pod uwagę, kiedy została  stworzona i  z jakim powodzeniem jest nadal użytkowana dowodzi, że jest ponadczasowa. W jej skład wchodzą zarówno bardziej intensywne odcienie jak i delikatne, których możemy znaleźć coraz więcej wokół nas, gdyż nadchodzą takie trendy. Jednak niezależnie od nich, ta paleta zawsze daje szeroki wybór – powiedział Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant.

Oryginalne gniazda i włączniki, dostępne w kolorach „Les Couleurs Le Corbusier” można znaleźć w ofercie firmy Jung. Produkty pozwalają na dopasowanie do siebie poszczególnych odcieni tak, aby nadać wnętrzom interesującego wyglądu. Atutem produktów z linii „Les Couleurs Le Corbusier” jest też to, że każdy element jest malowany ręcznie, a materiał, z którego są produkowane urządzenia jest odporny na ścieranie się w wyniku częstego dotykania.

Współpraca firmy Jung z „Les Couleurs Le Corbusier”, jest przykładem jednego z rzadkich przypadków, gdy koncepcyjne rozwiązanie artystyczne zostało skutecznie przeniesione do produkcji masowej. W 63 odcieniach, w których wykonuje się włączniki oraz gniazda wtykowe, dostępne są również wykładziny i wiele innych wyrobów, pozwalających na urozmaicanie wnętrz.