Patricia Urquiola zaprojektowała meble z przetworzonych odpadów i certyfikowanego drewnaPropertyDesign.pl - 24-03-2020 15:52


Brazylijska marka Etel i ceniona designerka Patricia Urquiola połączyły siły. W wyniku ich współpracy powstała seria eleganckich mebli, produkowanych w zrównoważony sposób, z certyfikowanego drewna i przetworzonych odpadów.

ETEL to marka założona przez Etel Carmonę 35 lat temu, a także wiodący producent mebli w Brazylii. Na jej czele stoi obecnie córka założycielki, Lissa Carmona, która rozwija markę na arenie międzynarodowej. Wynikiem tego jest pierwsza międzynarodowa kolekcja mebli - wyjątkowa nie tylko z uwagi na współpracę z jedną z najbardziej cenionych postaci w świecie designu, Patricią Urquiolą, ale również ze względu na aspekt ekologiczny mebli.

- Oprócz wykorzystania drewna z Amazonii z certyfikatem FSC, eksperymentowaliśmy z nowymi, zrównoważonymi i poddanymi recyklingowi materiałami, nadając im „lepsze życie” - relacjonuje Patricia Urquiola. Designerka zaprojektowała cztery pozycje z kolekcji: konsolę, dwa stoliki pomocnicze oraz wózek do serwowania herbaty. Oprócz certyfikowanego drewna do produkcji przedmiotów wykorzystano również materiał Marwoolus produkowany z odpadów marmurowych i przędz wełnianych przez Marco Guazziniego.