×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Perma - nowa kolekcja Marcina Rusaka

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 08 sie 2018 13:12
  • Zaktualizowano: 08 sie 2018 13:11
Perma - nowa kolekcja Marcina Rusaka
Kolekcja Perma, fot. mat. pras.

Perma, nowa seria rzeźb stworzona przez Marcina Rusaka, to rezultat zainteresowania organicznością materiałów, na których pracuje artysta. Choć elementy kolekcji wyglądają tylko i wyłącznie na rzeźby, to można je wykorzystać również jako element umeblowania.

REKLAMA

Marcin Rusak (rocznik ’87) to polski projektant, który mieszka i pracuje w Londynie. Były student Akademii Designu w Eindhoven oraz londyńskiej Royal College of Arts stworzył unikalną technikę zatapiania kwiatów w tworzywie, z którego następnie wykonywane są designerskie meble i rzeźby.

- Podobnie jak żyły w marmurze lub wnęki w skamielinach, piękno kolekcji Perma tkwi w niedoskonałościach i drobiazgowych detalach przekrojów kwiatowych. Odrzucone kwiaty, pozyskiwane z nadmiaru zgromadzonego przez kwiaciarnie, otrzymują nowy cykl życia, stając się stałą częścią materiału użytego do instalacji. Zalane żywicą, a następnie szczegółowo obrabiane rzeźby odkrywają nowy świat naturalnej ozdoby, w którym płatki, łodygi i pączki prezentują swoje niemal anatomiczne piękno. Tworzony przez nie wzór to nieoczekiwany zestaw kombinacji kolorów przeplatanych rzeźbionymi formami, tworzący skomplikowane efekty malarskie - mówi Marcin Rusak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie