Playground Arena - jeden z największych placów zabaw już otwartyPropertydesign.pl - 16-08-2017 15:38


Przy Stadionie Energa Gdańsk powstał jeden z największych placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. Playground Arena to przestrzeń łącząca zabawę i edukację.

Co znajdziesz w Playground Arenie? Różnorodne tory do ćwiczeń wspomagające rozwój ruchowo-motoryczny maluchów. Trasy przystosowane są do wieku i sprawności fizycznej dzieci. Zachęcają najmłodszych do samodzielności, uczą logicznego myślenia i wspólnej zabawy z rówieśnikami.

 – Myśląc o Playground Arenie, chcieliśmy stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której dzieci znajdą atrakcje łączące naukę i zabawę – tłumaczy Paulina Drozdowicz, właścicielka sali zabaw. – W przygotowanych przez nas strefach pociechy poćwiczą sprawność ruchową, nauczą się samodzielności, a także zabawy w grupie – dodaje.

Strefa główna to największa budowla z mnóstwem przestrzeni do zabawy i nauki. Tematycznie nawiązuje do lasu tropikalnego, w którym nie brakuje przygód i wrażeń. Strefa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Edukacyjna ścieżka rowerowa to miejsce gdzie dziecko nauczy się jazdy na dwóch kółkach. Trasa o prostej konfiguracji zapewnia najmłodszym komfort i bezpieczeństwo. Dziecko pozna tutaj reguły poruszania się po drodze dwupasmowej, dowie się, jak korzystać z przejścia dla pieszych oraz do czego służy sygnalizacja świetlna.

W Playground Arenie znajdzie się także strefa dla najmłodszych, stworzona z myślą o maluchach w wieku do 3 lat. Jej przestrzeń zbudowana jest z delikatnych i kolorowych klocków, które pobudzają wyobraźnię artystyczną. Tunele i schodki wykonane są z miękkiego materiału, odpornego na wilgoć, co zapewnia bezpieczną zabawę. Najmłodsi mogą bawić się w basenie wypełnionym piłeczkami czy samodzielnie zbudować trasę z elementów, które trzeba do siebie dopasować.

Drabinkowe wyzwanie, to jedna z najtrudniejszych atrakcji na placu zabaw. Zadanie polega na pokonaniu trasy bez dotykania ziemi. Dzieci ćwiczą w ten sposób koncentrację, koordynację ruchową, i samozaparcie w realizacji celów. Tor przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-15 lat.

Miniwspinaczka, czyli ścianka wspinaczkowa, jest świetną okazją do sprawdzenia wytrzymałości i sprawności ruchowej malucha. Dzięki niej pokona lęk wysokości i nauczy się wytrwałości w dążeniu na szczyt.

Na małych fanów morskich przygód czeka statek w dzikiej dżungli. Kufry ze złotem piratów, wyrzutnie piłek i tajemniczy tunel to jedne z atrakcji , które odkryje załoga. Twoja pociecha będzie miała okazję pobawić się w grupie, poćwiczyć koordynację ruchową oraz nauczy się rozpoznawania kształtów i kolorów. Strefa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-12 lat.