REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Płytki made in Poland

  • Autor: lazienka.pl
  • 06 lis 2018 12:04
Płytki made in Poland
Na zdjęciu jedna z nowych kolekcji Ceramiki Paradyż, Taiga. Fot. Ceramika Paradyż

Polska to jeden z największych producentów płytek ceramicznych w Unii Europejskiej. Postanowiliśmy się przyjrzeć wynikom finansowym polskich firm z segmentu płytek ceramicznych.

REKLAMA

Polska, za Włochami i Hiszpanią, jest trzecim producentem płytek ceramicznych w Europie. I chociaż pod względem udziału rynkowego do gigantów wciąż brakuje nam wiele, to jednak płytki made in Poland zdobywają coraz większą popularność, nie tylko na własnym podwórku, ale i zagranicą. Dowodem na to mogą być chociażby ostatnio otwierane showroomy polskich marek za granicami naszego kraju czy też zainteresowanie globalnych koncernów płytkami produkowanymi w Polsce. Wystarczy wspomnieć choćby otwartą w kwietniu tego roku 500-metrową strefę ekspozycyjną Ceramiki Paradyż w salonie KeramHall w Kijowie (podobną strefę firmową w salonie KeramHall w Kijowie ma również Ceramika Tubądzin) czy przejęcie Polcoloritu przez amerykańską grupę Mohawk Industries, w której skład wchodzi m.in. włoska marka Marazzi.

Ta ostatnia pod koniec ubiegłego roku otworzyła w Warszawie swój pierwszy firmowy salon w Polsce, co sugeruje, że oprócz zainteresowania płytkami produkowanymi w Polsce poza granicami naszego kraju, również polski rynek jest perspektywiczny dla producentów z innych państw.

Więcej przeczytasz w najnowszym magazynie Łazienka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie