Szczecin to nie tylko architektoniczne asy jak Filharmonia czy Centrum Dialogu Przełomy. Bogactwo tego miasta można będzie poznać bliżej dzięki talii kart, którą zaprojektował architekt Tomasz Sachanowicz.
Talia kart do gry gdzie zamiast tradycyjnych symboli mamy ikonograficzne przedstawienia architektury Szczecina to pomysł lokalnego architekta - Tomasza Sachanowicza z S.LAB (w projekcie wspiera go Anna Kobyłka-Sachanowicz). Na 54 kartach (dwa to jokery) można zobaczyć najciekawsze obiekty stolicy zachodniopomorskiego.
- Jestem architektem mieszkającym i pracującym w Szczecinie. Interesuję się architekturą Szczecina i od roku 2012 prowadzę na facebooku stronę, a od roku 2013 bloga Architektura w Szczecinie. Stworzyłem projekt unikalnej w skali kraju talii kart do gry prezentującej charakterystyczne dla Szczecina obiekty architektoniczne. Uważam, że architektura Szczecina jest niezwykle interesująca i zasługuje na pokazanie jej światu - opowiada Tomasz Sachanowicz.
To czy karty zostaną wydane zależy od sukcesu zbiórki, która prowadzona jest na portalu crowdfundingowym wspieram.to - zbiórka trwa do 16 października. Autor projektu jest przekonany, że taki drobny gadżet będzie świetną pamiątką ze Szczecina i sposobem na promocję miasta.
W talii zobaczymy nie tylko architektoniczne asy w postaci Filharmonii i Centrum Dialogu Przełomy, ale także obiekty mniej znane osobom spoza miasta. Każda z kart zawiera też informację o projektantach oraz dacie powstania obiektów. Karty opracowane są w języku polskim oraz angielskim.
- Jeżeli kampania okaże się wielkim sukcesem, projekt znajdzie kontynuację w postaci rozszerzenia cyfrowego - gdzie każdy z prezentowanych na kartach obiektów uzyska dłuższy opis i lokalizację na mapie Szczecina. Kolejnym krokiem może być przewodnik architektoniczny po Szczecinie mojego autorstwa - opowiada autor.
Tomasz Sachanowicz jest architektem, który dyplom bronił na Politechnice Szczecińskiej. Pracował w Rotterdamie, Londynie i Szczecinie przy projektach o różnych rozmiarach i przeznaczeniu (głównie obiekty mieszkaniowe i opieki zdrowotnej), zlokalizowanych w Polsce, Anglii, Holandii, Irlandii Południowej, Australii i Kanadzie. Obecnie działa pod szyldem S.LAB architektura i współpracuje z Szymonem Bielenisem.
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
partner i wspólnik JEMS Architekci
partner i wspólnik JEMS Architekci
partner i wspólnik JEMS Architekci
współzałożyciel i wspólnik JEMS Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci
Projektant i Wspólnik Open Architekci