REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Polka wśród zwycięzców globalnego konkursu. Jej praca ozdobi drzwiczki designerskiej lodówki

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 paź 2021 10:59
Polka wśród zwycięzców globalnego konkursu. Jej praca ozdobi drzwiczki designerskiej lodówki
Zwycięskie projekty zostaną umieszczone na lodówkach Bespoke i będą prezentowane w przestrzeni Samsung KX w Londynie do końca tego roku. fot. mat. prasowe Samsung
Polka wśród zwycięzców globalnego konkursu. Jej praca ozdobi drzwiczki designerskiej lodówki
Polka wśród zwycięzców globalnego konkursu. Jej praca ozdobi drzwiczki designerskiej lodówki
Polka wśród zwycięzców globalnego konkursu. Jej praca ozdobi drzwiczki designerskiej lodówki

Globalny konkurs Samsung #BespokeDesignedByYou został rozstrzygnięty. Drugie miejsce zajęła praca artystki z Polski.

REKLAMA

  • Zadaniem dla uczestników globalnego konkurs Samsung #BespokeDesignedByYou, który wystartował 7 lipca br., było stworzenie własnej wersji modułowej lodówki Bespoke.
  • Wyniki konkursu zostały ogłoszone 12 pażdziernika w mediach społecznościowych marki.
  • Na drugim miejscu, na ponad 1581 nadesłanych zgłoszeń, znalazła się projektantka z Polski.
  • Zwycięskie projekty zostaną umieszczone na lodówkach Bespoke i będą prezentowane w przestrzeni Samsung KX w Londynie do końca tego roku.

 Zadanie dla uczestników trwającego od 7 lipca br. konkursu polegało na tym, aby panele zewnętrzne modułowej lodówki Bespoke potraktować jako płótno malarskie do wyrażenia własnej twórczości artystycznej. Wpłynęło aż 1,581 wyjątkowych projektów graficznych z całego świata, z których 50 zakwalifikowało się do etapu głosowania internautów. W wyniku głosowania, które odbyło się w dniach 12-22 sierpnia, 15 prac z największą liczbą „polubień” przeszło do ścisłego finału. 

Przeczytaj także >> Różowa odsłona kultowego stołka Oskara Zięty

Trójka zwycięzców konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou została wyłoniona podczas obrad jury, w skład którego weszli: Sarah Douglas – redaktorka naczelna magazynu Wallpaper, Harry Choi – Senior Vice President Home Appliance w Samsung, Felix Heck – Senior Vice President of Design w Samsung UK, projektantka wnętrz Kelly Hoppen CBE i artysta Yinka Ilori.

Laureaci konkursu

Prace laureatów charakteryzują się odważną mieszanką kolorów, przywołują skojarzenia z naturą, radością i gotowaniem. 

Pierwsze miejsce zajęła Rita Louis @ritalouis005 z projektem pod tytułem „Lost Landscape”, na którym widzimy odważne mlecznobiałe i intensywnie atramentowe pociągnięcia pędzlem. “Zawsze poszukiwałam źródła inspiracji w naturze” – powiedziała Louis. Artystka dodaje, że stworzyła ten projekt z myślą o wywołaniu poczucia spokoju podobnego do tego, które odczuwamy obserwując naturę lub ciesząc się spacerem. 

Jurorzy uznali pracę Louis za “artystyczną, lekką i inspirującą”. Zwrócili uwagę na to, że projekt wygląda dobrze zarówno wtedy, gdy moduły są rozdzielone, jak i wtedy, gdy są połączone w całość.

Na drugim miejscu znalazł się projekt Weroniki Slifierz @weri.weri pod tytułem „Foodie”. Praca polskiej artystki, utrzymana w kolorystyce inspirowanej ilustracjami z lat 90’, nawiązuje do uczucia radości, jaką daje zdrowe i pyszne jedzenie. “Mój projekt nie bez powodu nazywa się ‘Foodie’!” – wyjaśniła Slifierz. “Uwielbiam jedzenie i myślę, że każdy powinien mieć możliwość cieszenia się dobrym, odżywczym posiłkiem, tak często, jak to tylko możliwe.”

Mieszkający w Londynie artysta i juror Yinka Ilori był szczególnie zachwycony projektem Weroniki. “Uwielbiam taki sposób korzystania z palety kolorów, a ilustracje naprawdę powodują uśmiech na mojej twarzy” – powiedział Ilori i dodał, że projekt byłby idealny do jego kuchni.

Trzecie miejsce zajęła Ioana Sabau @ioana.illustrates z projektem „nested”, który przedstawia dwie kolorowe postaci połączone ze sobą pocałunkiem. Sabau zainspirowało przekonanie, że jedzenie zawsze smakuje lepiej, gdy przygotowuje się je z innymi. “Wierzę, że jedzenie łączy ludzi, a czas, który spędzamy w kuchni może być czasem, w którym budujemy bliskie relacje” – wyjaśniła Sabau.

Felix Heck, Head of Samsung Design Europe, był urzeczony pracą Sabau. “Kolory, skala, symetria i urocza kreskówkowa abstrakcja tworzą coś wyjątkowego i pięknego. Ta mała historia miłosna wpływa na mnie pozytywnie” – powiedział Heck.

Zwycięskie projekty zostaną umieszczone na lodówkach Bespoke i będą prezentowane w przestrzeni Samsung KX w Londynie do końca tego roku. Konkurs pokazał, że prócz zapewnienia doskonałej funkcjonalności wynikającej z możliwości personalizacji i łączenia modułowego, nowoczesna lodówka może pełnić we wnętrzu także rolę dzieła sztuki. W przyszłości Samsung będzie nadal wzbogacał doświadczenia użytkowników dając im w ręce moc personalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie