REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Polski design w europejskiej formie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lip 2016 13:24
Polski design w europejskiej formie
Showroom Euforma w Bydgoszczy, fot. materiały prasowe
Polski design w europejskiej formie
Polski design w europejskiej formie
Polski design w europejskiej formie
Polski design w europejskiej formie
Polski design w europejskiej formie
Polski design w europejskiej formie

Oryginalny, funkcjonalny i wysokiej jakości – taki jest dzisiaj polski design. Meble od polskich projektantów coraz bardziej zaskakują swoją formą oraz materiałami z jakich są wykonane. Dlatego właśnie staje się coraz bardziej pożądany przez rodzimych odbiorców. Coraz więcej miejsc w Polsce oferuje polski design, m.in. otwarty w zeszłym roku showroom Euforma w Bydgoszczy, a już wkrótce kolejna Euforma tym razem w Warszawie.

REKLAMA

- W przemyśle meblarskim od dawna polscy producenci są europejskim liderem. Produkujemy nie tylko dużo, ale też dobrze. Do tego na szczęście, część polskich firm zaczęła mocno stawiać na dobre wzornictwo. Pod tym kątem nie powinniśmy mieć kompleksów w stosunku do zachodniej Europy. Tworzymy w Polsce rzeczy dobrze zaprojektowane, wyprodukowane według najlepszych praktyk polskiego rzemiosła, a polscy projektanci z powodzeniem konkurują w międzynarodowych konkursach wzorniczych. Możemy dziś śmiało powiedzieć, że mamy polski design w europejskiej formie. To chyba stąd wziął się pomysł, żeby Euforma była Euformą - mówi Marcin Różański, współwłaściciel Euformy.

Loftowy klimat wnętrza showroomu wytworzył się naturalnie, ponieważ Euforma zlokalizowana jest w budynku z długą historią, w którym kiedyś była fabryka obuwia. Aranżacja to po części pomysł właścicieli showroomu przy wsparciu lokalnego biura – JLT Design. Wspólnie starali się, żeby wnętrze było w miarę neutralnym tłem dla mebli i oświetlenia, tak aby nie konkurowało z nimi o uwagę klientów.

W ofercie showroomu jest ponad 40 producentów mebli, oświetlenia i dodatków. To miejsce w którym znajdziemy najlepsze polskie projekty - zarówno klasyki polskiego designu takie jak fotel RM58 projektu Romana Modzelewskiego czy też reprezentanci współczesnego wzornictwa.

 - Staraliśmy się zaprosić do współpracy największych producentów nowoczesnych, polskich mebli i oświetlenia. Zaufały nam takie marki, jak: Noti, Comforty, Paged Collection, Sits, Fameg, Iker, czy Aquaform. Chcieliśmy również zaprosić do współpracy tych mniejszych, którzy już podbijają świat swoimi produktami jak Tabanda, Puff-Buff, Miloni, Kaspa, Lako, czy Pani Jurek. Zależy nam, aby produkty w naszej ofercie były dobrze zaprojektowane i dobrze wykonane. Dodatkowo ważne jest dla nas, żeby produkt wyprodukowany lub zaprojektowany był w Polsce, a najlepiej jedno i drugie – mówi współwłaściciel Euformy Rafał Krukowski.

A już niedługo powstanie drugi taki showroom w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie