×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polski innowator rusza na podbój świata

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 sty 2019 12:30
Polski innowator rusza na podbój świata
fot. mat. prasowe

Polska firma Pragmasoft chce podbić świat. W najbliższych latach chce zrewolucjonizować rynek PropTech. Firma stworzyła produkt Infrasenses, który dzięki analizie wykorzystania powierzchni biurowej pomaga dostosować przestrzeń, zwiększając jej przydatność i efektywność pracy.

REKLAMA

Polska firma Pragmasoft zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie na międzynarodowych targach w Stanach Zjednoczonych. Wezmą w nim udział specjaliści z wielu krajów Europy, Azji i Ameryki. Przedstawią pomysły na innowacje technologiczne w obszarach IoT, Infrastructure, Smart Cities, Health & Wellness, Artificial Intelligence & Robotics czy Enterprise Solutions. Odwiedzający stoisko Pragmasoft, będą mogli porozmawiać z właścicielami firmy - Łukaszem Kornelukiem (CEO) i Krzysztofem Kordygą (CTO) - o technologii, która w najbliższych latach zrewolucjonizuje rynek PropTech na świecie. Stworzyli oni produkt Infrasenses, który dzięki analizie wykorzystania powierzchni biurowej pomaga dostosować przestrzeń, zwiększając jej przydatność i efektywność pracy.

Działanie produktu przełożyć można na cztery główne etapy. Na początku, dzięki czujnikom zainstalowanym w całej przestrzeni biurowej, zbierane są zanonimizowane dane obrazów termicznych. W drugim etapie dane te są analizowane dzięki algorytmom sieci neuronowej – pierwszego tego typu rozwiązania komercyjnego. Dzięki temu uzyskać można informacje na temat tego, ile osób przebywa w pomieszczeniach i jaki jest ich stan (stoi, siedzi). Następnie do funkcjonowania biura wprowadzana jest zmiana, dzięki której można zreorganizować przestrzeń w celu maksymalnego jej wykorzystania. Porównanie wcześniejszych i aktualnych danych na temat wykorzystania powierzchni biurowej umożliwią na koniec monitorowanie wpływu zmian i - w razie potrzeby – wprowadzenie kolejnych modyfikacji.

Dzięki automatyzacji monitorowania termalnego Infrasenses, niewymagającego udziału użytkowników przestrzeni, możliwe jest precyzyjne określenie realnych i bieżących potrzeb. Efektem jest oszczędność na nakładach finansowych, związanych z utrzymaniem biura oraz jego eksploatacją, a także tworzenie środowiska bardziej efektywnej współpracy.

Infrasenses na początkowym etapie wdrożenia pomaga w podniesieniu efektywności wykorzystania powierzchni biurowej o ok. 10 proc. Dla przeciętnej powierzchni biurowej w Warszawie (średnio 1000 mkw) generuje oszczędności na poziomie około 30 tys. euro rocznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie