REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polsko - orientalny duet

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 gru 2017 10:30
Polsko - orientalny duet
fot. mat. prasowe

Porcelanowa sztuka rękodzielnicza to narodowa duma, którą Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” kultywują od ponad dwóch wieków. Tradycja to duma marki, którą czasami projektanci lubią przełamywać niestandardowymi inwencjami. Nowa kolekcja - Lea to przykład kompozycji polskiej sztuki wzbogacanej o dziedzictwo kulturowe dalekich stron świata.

REKLAMA

Kolekcja Lea to sposób, na wprowadzenie do wnętrza nieco orientalnego klimatu. Porcelana o delikatnym, obłym kształcie została wzbogacona o dekoracje przywodzące na myśl starożytne, bliskowschodnie ornamenty. Lea to spotkanie tradycji dwóch kultur – polskiego porcelanowego wzornictwa z odrobiną orientu.

Delikatne, misterne złote zdobienia prezentują się na śnieżnobiałym porcelanowym tle. Stworzone z niezwykłą precyzją wzory to połączenie subtelnych, złotych linii i drobnych połyskujących punktów. Powstała w ten sposób kompozycja przywodzi na myśl kunszt starożytnego wzornictwa. Złote ornamenty wprowadzą do wnętrza szczyptę elegancji. Kolekcja Lea nie wymaga wielu dodatków, aby prezentować się wyjątkowo. Bliskowschodni klimat zastawy wprowadzi niecodzienną, uroczystą atmosferę podczas rodzinnych i towarzyskich spotkań.

Duże, funkcjonalne filiżanki z poręcznymi uchwytami i talerze o prostej formie w połączeniu z delikatnym złotem to kompozycja, która sprawdzi się zarówno w tradycyjnej oprawie, jak i nowoczesnym wnętrzu, dodając do niego odrobinę bizantyjskiego przepychu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie