REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Poprzemysłowa architektura i prace młodych artystów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 lip 2018 11:29

W niezwykłej scenerii przy ul. Jedności Narodowej studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zorganizowali wystawę dyplomową prac rzeźbiarskich. Przenikanie się poprzemysłowej architektury i prac młodych artystów pozwoliły spojrzeć na przestrzeń dawnego browaru z nowej perspektywy.

REKLAMA

W postindustrialnych przestrzeniach Browaru pod koniec lipca realizacje rzeźbiarskie zaprezentowało siedmiu dyplomantów: Anna Drewniak, Magdalena Stoch, Agnieszka Krawczyk, Karolina Gajda, Anna Frączek, Natalia Olejnik i Kamil Wiktor. Niektóre z prac powstały z myślą o tej wyjątkowej przestrzeni i były próbą wpisania się w nią.

- Dzięki rozpoczętej właśnie współpracy pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu a Archicomem, studenci ASP mieli okazje realizować tutaj swoje dyplomy kierunku rzeźba. Była to okazja wyśmienita dlatego, ze rzeczywiście przez całe studia rzeźbiarskie uczyliśmy studentów, staraliśmy się ich nauczyć, takiego wyczucia przestrzeni.- mówiła o Browarach Wrocławskich dr Magdalena Grzybowska, kierownik Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP.

 

To nie pierwsze wydarzenie kulturalne na terenie Browarów Wrocławskich. Niedawno w historycznych murach Browaru deweloper wspólnie ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Sąsiadujemy zorganizował projekcję filmu „Sąsiedzkie dźwięki” w ramach Spółdzielni Kinowej Ołbin. Archicom ma w planach kolejne wydarzenia kulturalne przy ul. Jedności Narodowej.

- Browary Wrocławskie będą przestrzenią niespotykaną, niezapomnianą i otwartą dla wszystkich wrocławian. – mówiła w trakcie wernisażu Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i współautorka koncepcji Browarów Wrocławskich – Obszar wpisany w kulturę Wrocławia i świadomość mieszkańców Ołbina, wkrótce odzyska blask i zyska nowe funkcje. Wspólnie z lokalną społecznością i artystami pracujemy nad przywracaniem życia temu miejscu. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przeszłości, tak i w przyszłości Browary Wrocławskie będą stanowić dzielnicowe centrum zdarzeń i architektoniczny landmark tej części miasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie