×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Porcelana na czterech łapach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 gru 2018 14:39
Porcelana na czterech łapach
fot. mat. prasowe
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach
Porcelana na czterech łapach

Nie bez powodu mówi się „wierny jak pies”. Kiedy te niezwykle bliskie człowiekowi zwierzęta wkraczają do naszego życia stają się częścią naszej rodziny, przywiązując się do nas na dobre i złe. Okazuje się, że są one nie tylko wiernymi przyjaciółmi, ale także źródłem inspiracji dla projektantów i artystów, którzy postanowili zachować ich smukłe i dostojne sylwetki w porcelanowych rzeźbach. Tak powstała ćmielowska kolekcja figurek.

REKLAMA

Ćmielowskie kolekcje porcelanowych figurek to efekt pracy najwybitniejszych projektantów, który dziś stanowi symbol polskiego wzornictwa i kulturowej dumy. W latach 50. i 60. powstało wiele charakterystycznych projektów artystów związanych z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, m.in. Lubomira Tomaszewskiego czy Mieczysława Naruszewicza, w tym wyjątkowe porcelanowe rzeźby w kształcie psów. W kolekcji znalazły się między innymi: chart, pudel, terier i pekińczyk.

Chart włoski, proj. Lubomir Tomaszewski, 1965r.

Porcelanowa figurka, w kształcie wspaniałego, dumnego charta włoskiego. Odtworzona z historycznych wzorów idealnie wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i bardzo nowoczesne wnętrza.

Chow chow, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1965r.

Chow Chow to połączenie minimalistycznego designu z nowoczesną interpretacją klasycznych form dekoracyjnych. Kształt siedzącego, posłusznego psa budzi zaufanie i jest przyjemny dla oka. Figurka została odtworzona z ponadczasowego, historycznego fasonu, który jest na tyle uniwersalny, że wkomponuje się w każde wnętrze.

Owczarek Collie, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1959r.

Figurka Owczarka Collie przywodzi na myśl zwierzęcego bohatera z powieści Erica Knighta „Lassie Wróć”. Estetyczna, subtelnie dekorowana będzie wiernie stać na straży designu niezależnie od wystroju wnętrza.

Pekińczyk, proj. Lubomir Tomaszewski, 1965r.

Figurka w kształcie niewielkiego, przyjaznego towarzysza człowieka. Obłe kształty nadają całości wdzięcznego, sympatycznego wyglądu. Figurka została odtworzona z historycznej, ponadczasowej formy, która idealnie wkomponuje się zarówno w surowe, nowoczesne wnętrze, jak i w klasyczne przestrzenie.

Chart afgański, proj. autor nieznany, 1965r.

To figurka przedstawiająca psa o bardzo długim włosiu. Porcelanowa biel, obłe kształty i niewielki rozmiar przyczyniają się do tego, że ta minimalistyczną statuetkę wkomponujemy w każde wnętrze. Fason tego sympatycznego psa pochodzi z historycznej, ponadczasowej kolekcji.

Pudel, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1964r.

Pudel to piękna figurka przedstawiająca smukłego psa, o puchatej grzywie. Delikatne linie i postawa statuetki nadają jej dynamiki. Figurka została odtworzona z ponadczasowego, historycznego fasonu, który jest na tyle uniwersalny, że wkomponuje się w każde wnętrze.

Terier szkocki, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1961r.

Figurka przedstawiająca stojącego na tylnych łapach teriera zachwyca wyważoną sylwetką. Statuetka została odtworzona z historycznej, ponadczasowej formy, która idealnie wkomponuje się zarówno w surowe, nowoczesne wnętrze, jak i w klasyczne przestrzenie.

Sealyham Terier, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1962r.

Statuetka przedstawia radosnego psa niewielkiej wielkości, wesoło merdającego ogonem. Delikatny dekor nadaje postaci dynamiki. Figurka jest odtworzona z historycznych wzorów, ale idealnie wkomponuje się w zarówno klasyczne, jak i bardzo nowoczesne wnętrza.

Wilk, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1963r.

Wilk to figurka przedstawiająca zapatrzonego w dal drapieżnika. Obłe kształty nadają całości wdzięcznego, wręcz majestatycznego wyglądu. Figurka została odtworzona z historycznej, ponadczasowej formy, która idealnie wkomponuje się zarówno w surowe, nowoczesne wnętrze, jak i w klasyczne przestrzenie.

Foksterier, proj. Mieczysław Naruszewicz, 1965r.

Porcelanowa figurka, w kształcie przyjaznego, wesołego foksteriera. Postawa siedzącego, posłusznego psa budzi zaufanie i jest przyjemna dla oka. Odtworzona z historycznych wzorów idealnie wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i bardzo nowoczesne wnętrza.

Jamnik, proj. Lubomir Tomaszewski, 1965r.

Figurka w kształcie wiernego, aczkolwiek upartego towarzysza człowieka. Obłe kształty nadają całości wdzięcznego, sympatycznego wyglądu. Figurka została odtworzona z historycznej, ponadczasowej formy, która idealnie wkomponuje się zarówno w surowe, nowoczesne wnętrze, jak i w klasyczne przestrzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie