REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Postpandemiczny świat a aranżacja biur

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 lip 2020 10:16
Postpandemiczny świat a aranżacja biur
Wnętrza biurowe w Prosta Tower. Fot. Mat. prasowe Walter Herz

Jednym z efektów ubocznych pandemii koronawirusa był swoisty eksperyment dotyczący modeli pracy. Na jakiś czas większość pracowników biur przeszło na home office. Czy firmy planują szerzej utrzymać na stałe system pracy zdalnej? Jak to przełoży się na aranżację biur? Komentuje Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner/CEO w Walter Herz.

REKLAMA

Praktycznie wszyscy najemcy coraz chętniej będą dopuszczać teraz pracę zdalną w różnych modelach i zróżnicowanych systemach pracy. Firmy zmierzają do zmniejszenia wielkości zajmowanej powierzchni biurowej i prawdopodobnie częściej będą wprowadzać system hotdesking’ów, czyli stanowisk pracy rotacyjnej. Biura w wielu firmach pełnić będą teraz przede wszystkim funkcję miejsca spotkań biznesowych oraz wymiany poglądów zespołu i właśnie w te stronę szło będzie projektowanie i organizacja przestrzeni.

Widoczny jest również trend, związany z tym, że biznes coraz bardziej otwiera się na videokonferencje. W ten sposób standardowo organizowane są teraz spotkania z klientami i kontrahentami, choć przed wirusem większość firm wolała robić biznes organizując spotkania bezpośrednie. Stąd teraz w przestrzeniach biurowych tworzonych jest coraz więcej mini salek, budek telefonicznych i boksów, w których pracownicy mogą w zaciszu odbywać videocalle.   

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie