×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznański Punkt Bukowska przeszedł metamorfozę. Zaoferuje pomoc Ukraińcom

  • Autor: www.poznan.pl
  • 15 kwi 2022 09:50
Poznański Punkt Bukowska przeszedł metamorfozę. Zaoferuje pomoc Ukraińcom
Poznański Punkt Bukowska przeszedł metamorfozę. Zaoferuje pomoc Ukraińcom, fot. www.poznan.pl
Poznański Punkt Bukowska przeszedł metamorfozę. Zaoferuje pomoc Ukraińcom
Poznański Punkt Bukowska przeszedł metamorfozę. Zaoferuje pomoc Ukraińcom

Miejski punkt przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu zaprezentował nową odsłonę. W odnowionych i wyposażonych salach goście z Ukrainy już wkrótce otrzymają kompleksową pomoc. Znajdą tam nie tylko najważniejsze informacje, ale również będą mogli wziąć udział w kursach języka polskiego czy skorzystać z pomocy prawników.

REKLAMA

Punkt Bukowska przeszedł kompleksowy remont. Przy modernizacji pomieszczeń współpracowało niemal 70 wolontariuszy, wśród których byli m.in. pracownicy firm Aquanet i McKinsey EMEA Services, radni miejscy, osoby pracujące w urzędzie miasta oraz miejskich jednostkach organizacyjnych.

O wyposażenie wnętrz zadbała IKEA, która już wcześniej zaopatrzyła w meble i zabawki kąciki dla dzieci w miejscach, gdzie trafili goście z Ukrainy (m.in. w Arenie, halach na MTP, salach POSiR, na Politechnice Poznańskiej czy w Galerii Malta). Firma wspomogła też Centrum Wspierania Rodzin dla Uchodźców w starym Domu Dziecka nr 2 przy ul. Pamiątkowej 28, przekazując w sumie ponad 28 tys. mebli i artykułów wyposażenia wnętrz (Centrum prowadzi Caritas, a Miasto przekazało budynek i pokrywa koszty eksploatacji).

W środę, 13 kwietnia, do transportu humanitarnego jadącego do Charkowa zostały przekazane dary, które w ostatnich tygodniach mieszkańcy Poznania przekazali do Punktu Bukowska. To m.in. koce, śpiwory, latarki, powerbanki, pieluchy i środki higieniczne.

Punkt przy ul. Bukowskiej w pełni zacznie działać tuż po świętach, od 19 kwietnia. Osoby z Ukrainy, które schroniły się w Poznaniu przed wojną, znajdą w nim kompleksową pomoc. Już teraz funkcjonuje tam punkt informacyjny, w którym mogą dowiedzieć się więcej o oferowanym przez Miasto wsparciu, a także otrzymać rzetelne informacje na temat ich praw i obowiązków w Polsce, edukacji, ochrony zdrowia, pracy czy przemieszczania się po Poznaniu. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-15:00 (z wyjątkiem 2 maja). Za jego organizację odpowiedzialna jest Międzynarodowa Fundacja OPEN, która dostała na ten cel miejskie dofinansowanie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie