×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pracownia Grażyny Hase Warszawską Historyczną Pracownią Artystyczną

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2022 13:25
Pracownia Grażyny Hase Warszawską Historyczną Pracownią Artystyczną
Pracownia Grażyny Hase Warszawską Historyczną Pracownią Artystyczną, fot. shutterstock

Pracownia projektantki Grażyny Hase w Śródmieściu Warszawy, gdzie twórczyni gromadzi projekty z kilkudziesięciu lat, nadal tętni życiem. Miasto doceniając wartość i unikatowość tego miejsca nadała mu tytuł Warszawskiej Historycznej Pracowni Artystycznej - poinformował w czwartek warszawski ratusz.

REKLAMA

Jak przypomniano, pracownia zajmująca ponad 70 m kw. została zaaranżowana w jednej z śródmiejskich warszawskich kamienic. "To magiczne miejsce, w którym od lat 80. XX wieku, rodzą się koncepcje modnego wizerunku, powstają oryginalne stroje i wzory ubrań, które zawładnęły światem polskiego designu modowego" - podkreślono.

- To strefa artystyczna, w której Grażyna Hase, czołowa postać polskiej mody, wybitna polska projektantka, grafik, modelka i menadżerka, wciąż działa, projektuje i tworzy. Pracownia jest także miejscem nietuzinkowych spotkań artystów wielu dyscyplin, owocujących prezentacją i promocją ich prac - podano.

W uzasadnieniu napisano też, że Grażyna Hase jest "artystką niezależną", której pasja twórcza wyrażała się w wielu dziedzinach poczynając od modelingu poprzez działania projektowe, menadżerskie i kuratorskie, ale także edukacyjno-popularyzatorskie. Jest autorką podziwianych w kraju i zagranicą pokazów mody, projektantką strojów sportowych, uniformów branżowych, kostiumów scenicznych, teatralnych i filmowych. Była także współautorką programów telewizyjnych poświęconych muzyce i modzie" - przypomniano.

- Artystka była zaangażowana w wir życia artystycznego Warszawy, której przedstawicieli zapraszała i gościła w swoim śródmiejskim atelier. Klimatycznym, otwartym na potrzeby odbiorcy miejscu, w którym do dnia dzisiejszego organizuje spotkania, projektuje oraz porządkuje dokumentację wzorów zamawianych niegdyś przez czołowe marki modowe w Polsce - napisano.

- W swojej pracowni stworzyła niezwykły klimat. Znaczenie i oryginalność zgromadzonych tam modeli oraz archiwaliów dokumentujących działalność projektową, artystyczną, edukacyjną i wystawienniczą jest niebagatelna. Uwzględniając te wartości miasto nadało temu miejscu tytułu Warszawskiej Historycznej Pracowni Artystycznej - uzasadniono. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie