Precyzyjnie po niemiecku i spontanicznie po czesku. Wyjątkowy miks w jednym biurzePropertyDesign.pl - 20-11-2018 09:00


"Forma podąża za funkcją", jedna z najsilniejszych "mantr" współczesnej architektury znalazła odzwierciedlenie w projekcie biura zaprojektowanego przez czeską pracownię Kurz Architects dla niemieckiej agencji SinnerSchrader.

Czeska pracownia Kurz Architects zaprojektowała biuro dla praskiego oddziału SinnerSchrader, jednej z największych agencji reklamowej na świecie. Lokalizacja była wyjątkowa, bo w starym budynku poprzemysłowym. Architekci  przez pół roku pracowali nad projektem stworzenia unikalnej przestrzeni pracy o pow. 700 mkw. dla 60 pracowników agencji. W ciekawy sposób projektantom udało się połączyć niemiecką precyzję z czeską spontanicznością.

Transparentnie, prosto i kreatywnie

Prostota, spokój i transparentność miały dominować w nowo zaprojektowanym wnętrzu. Biuro stworzono z myślą o ludziach, i co istotne w projekcie założono pełną demokratyzację. Przestrzeń biurowa miała także sprzyjać kreatywności. Architekci wykreowali miejsca spotkań do nieformalnych rozmów, sprzyjające swobodnej wymianie myśli i interdyscyplinarnym meetingom. Do tego służą ciekawie wpisane w przestrzeń transparentne kubiki, duża kuchnia czy oryginalna przestrzeń z hamakami.

Biuro zaprojektowano zgodnie z potrzebami poszczególnych zespołów projektowych. Przestrzeń miała być funkcjonalna, użyteczna i ergonomiczna. Postawiono na różnorodność materiałów. Mamy tu ekologiczne wykładziny Marmoleum, blachę ocynkowaną, płyty z poliwęglanu i drewnianą sklejkę. Architekci postawili również na ciekawe połączenie starego i czeskiego wzornictwa mebli.

Przez biuro przebiega wykładzina w kolorze czerni, która stanowi główny motyw biura i element łączący poszczególne przestrzenie. Rozpoczyna się przy głównym wejściu i kończy na otwartym tarasie. To ona nadaje dynamikę całej przestrzeni, która jest tak ważna dla firmy działającej w branży internetowej.