Wyposażone w smart-instalacje apartamenty, przestrzeń coworkingowa, lobby z wysokim na 6 metrów sufitem, a wokół budynków, strefy wodne - tak w skrócie można opisać inwestycję Nowa Letnica, która powstaje w Gdańsku. Za projekt odpowiedzialni są BJK Architekci.
W samym sercu doskonale skomunikowanej, północnej części Gdańska, pomiędzy ulicami Suchą i Starowiejską powstaje inwestycja, która budzi zainteresowanie jej przyszłych mieszkańców, inwestorów, jak również lokalnej społeczności. To osiedle, które staje się miejscem niezwykle atrakcyjnym nie tylko z uwagi na nietuzinkową lokalizację, ale również standard wykonania.
Projekt Nowej Letnicy przygotował zespół BJK Architekci. Budowę osiedla Grupa Deweloperska Robyg rozpoczęła w 1 kwartale 2017 roku. Powstają tu nowoczesne budynki ze ścieżkami rekreacyjnymi i atrakcyjnymi wodnymi strefami relaksu.
H1 to najbardziej prestiżowy budynek w całej dzielnicy Letnica. Na każdym piętrze architekt Nowej Letnicy zaplanował jedynie od 4 do 6 mieszkań o metrażach od 42 do 100 metrów kwadratowych. Lokale wyposażone zostaną w system Robyg Smart Gold, który umożliwi zdalne sterowanie urządzeniami w mieszkaniu. Dodatkowym atutem budynku jest ekskluzywne, wysokie na 6 metrów lobby. Charakter wnętrza, nawiązujący do nadmorskiej roślinności, podkreśli imponujący rozmiar strefy wejściowej zaaranżowanej z najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. W budynku powstaną duże tarasy oraz wysokie panoramiczne okna pozwalające cieszyć się widokiem na Zatokę Gdańską przez cały rok.
- Lokale na najwyższych piętrach w tej inwestycji będą miały loggie wielkości nawet 25 m kw, co zagwarantuje przyszłym mieszkańcom niepowtarzalny widok - niczym niezakłóconą panoramę na Zatokę Gdańską i miasto - mówi Anna Wojciechowska, dyrektor marketingu i sprzedaży Robyg w Gdańsku.
Deweloper pomyślał również o dodatkowych, praktycznych udogodnieniach. W lobby powstanie przechowalnia paczek kurierskich, a brama garażowa zostanie wyposażona w moduł GSM oraz system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych mieszkańców.
Dla budynku H1 architekt przewidział 94 mieszkania - 30 lokali dwupokojowych, 31 mieszkań trzypokojowych oraz 33 lokale z czterema pokojami.
Więcej, bo 204 mieszkania powstaną w budynku H3 tej samej inwestycji. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać wśród 35 kawalerek, 135 lokali dwupokojowych oraz 34 mieszkań z trzema pokojami. Budynek ten powstał z myślą o osobach szukających pierwszego mieszkania lub nieruchomości pod wynajem. Z tego powodu mieszkania są tu mniejsze. Również w tym budynku w częściach wspólnych zastosowane zostaną najwyższej jakości materiały, a wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w system Smart House, który usprawni codzienne użytkowanie lokali - zarządzanie oświetleniem, urządzeniami elektronicznymi i bezpieczeństwem w mieszkaniu.
Wszystkie mieszkania budynku H3 będą miały przestronne balkony z widokiem na zieleń. W części wspólnej powstanie przestrzeń coworkingowa, strefa zabaw dla dzieci, rowerownia, sala fitness oraz sauna.
Prezes Zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci
Współwłaściciel, Architekt AD Artis Architects
Partner Horizone Studio
Partner Horizone Studio
Architektka, Wiceprezeska OW SARP Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska
Wiceprezes zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci