×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prestiżowa lokalizacja, domowy klimat. HBO otworzyło nowe biuro

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 wrz 2018 09:01
  • Aktualizacja: 03 wrz 2018 09:00
Prestiżowa lokalizacja, domowy klimat. HBO otworzyło nowe biuro
fot. Szymon Polański

W budynku Ethos przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie powstała niebanalna przestrzeń biurowa – nowa siedziba HBO Polska. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia The Design.

REKLAMA

- Oczekiwania inwestora były od początku jasno sprecyzowane: w nowym biurze pracownicy mieli czuć się jak w domu, a design oraz funkcje miały sprzyjać kreatywności oraz efektywności pracy – mówi architekt Dominik Dzierzbiński z pracowni projektowej The Design, który odpowiedzialny był za projekt biura.

W założeniach koncepcyjnych projektu zerwano z typowymi dla większości biur rozwiązaniami – aby nadać przestrzeni biurowej przyjazny i ciepły charakter w miejsce tradycyjnych wykładzin zastosowano drewniane olejowane podłogi, zamiast rolet czy żaluzji okna przysłaniają zasłony, a przestrzenie wygrodzone są stylizowanymi loftowymi ścianami szklanymi. Elementy te zostały zestawione z nowoczesnymi meblami, oświetleniem oraz sufitami akustycznymi. Specyficzna budowa piętra, na którym znajduje się HBO (duża część piętra zamknięta od góry i doświetlona jedynie świetlikiem dachowym) wymagała indywidualnych i odważnych rozwiązań. Dzięki zaprojektowanej antresoli oraz stylizowanym, industrialnym schodom nieużytkowa dotąd przestrzeń zmieniła się w multifunkcjonalną i wygodną strefę relaksu. W przestrzeń biura wkomponowano także detale silnie nawiązujące do serialowych superprodukcji HBO: stylizowane dekle podłogowe, neony oraz bar.

Tworząc rozwiązania funkcjonalne biura, zastosowano popularny układ openspace, którego otwartą przestrzeń „przełamano” wydzielonymi miejscami do pracy cichej. Pracownicy mają do dyspozycji zamknięte budki telefoniczne, półotwarte strefy spotkań, gabinety oraz przestronny taras na dachu budynku. Ważnym elementem układu funkcjonalnego jest przestrzeń sal konferencyjnych, które dzięki połączeniu ściankami mobilnymi umożliwiają organizację zarówno kilku małych spotkań jednocześnie, jak i dużych uroczystości i eventów. Dopełnieniem jest innowacyjny, autorski, zaprojektowany specjalnie dla HBO Polska system modułowych stołów konferencyjnych, który pozwala na dowolną ich konfigurację – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i bieżące potrzeby pracowników.

Zastosowane rozwiązania architektoniczne oraz wysokie oczekiwania jakościowe inwestora wymagały doświadczonego i gotowego na wykonanie wielu niestandardowych prac budowlanych partnera. Prace wykonawcze zostały powierzone firmie Spaceplan, która wykorzystując swoje dziesięcioletnie doświadczenie w realizacjach projektów biurowych udowodniła, że każda, nawet najśmielsza wizja architektoniczna, jest możliwa do wykonania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie