Puro Hotel Gdańsk uchyla rąbka tajemnicy - oto wnętrze hotelu w nowej odsłoniePropertydesign.pl - 18-11-2016 16:34


Już latem 2017 miłośnicy dobrego designu będą mogli cieszyć się pobytem w nowym, przestronnym Puro w samym sercu Wyspy Spichrzów nad Motławą, a z baru usytuowanego na dachu budynku podziwiać malowniczą starówkę.

Po rozbudowie hotelu do dyspozycji gości zostanie oddanych łącznie 211 pokoi, w tym 9 nietuzinkowych apartamentów zaprojektowanych ze szczególną dbałością o detale. Wraz z otwarciem drugiej części obiektu nastąpi także inauguracja Prisma SPA stworzonego według innowacyjnego konceptu Puro. Powstanie także bar z tarasem na dachu oraz nowa restauracja, w której goście rozsmakują się w wyjątkowym, autorskim menu.

Cały hotel zostanie utrzymany w stylistyce istniejącego gdańskiego Puro, zarówno pod względem architektonicznym jak i wystroju wnętrz. Aranżacją przestrzeni hotelowych zajęło się londyńskie studio projektowe DeSallesFlint. Architekci szukali inspiracji w dawnej Wyspie Spichrzów, stąd w wystroju obecne są tkaniny z naturalnych włókien takich jak bawełna, wełna, len i skóry jak również twarde wykończenia wykonane z drewna lub stali.

W Puro Gdańsk goście będą mogli spędzić czas w otoczeniu pięknych, kolekcjonerskich przedmiotów, wysmakowanego wzornictwa i klasyków designu takich między innymi jak: Moroso, Carl Hansen&Son, Gubi, Magis, Vitra, Kettal czy Paola Lenti. Przytulnego klimatu dopełni ciepłe oświetlenie Buster&Punch oraz Foscarini, a w chłodne wieczory będzie można ogrzać się przy kominku w lobby, które jest szczególnym miejscem w hotelach Puro. Przestronne i inspirujące, z unikalną selekcją książek oraz albumów pełni rolę hotelowego „living roomu”, w którym można zrelaksować się w miłej, nieformalnej atmosferze, a także popracować czy spotkać się z przyjaciółmi przy kawie
(w hotelowym lobby dostępna jest darmowa kawa z ekspresów wysokociśnieniowych).

Puro Hotels wspiera polskie środowisko artystyczne, dlatego też w gustownych przestrzeniach hotelowych będzie można podziwiać ręcznie zdobione prace lokalnych artystów takich jak: Michał Szlaga, Kacper Kowalski, Maria Jeglińska czy Olga Milczyńska ze School of Form. Kuratelę nad ekspozycją we wszystkich hotelach Puro sprawuje londyńskie studio Double Decker.