×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Restauracja serwująca kuchnię azjatycką i zarazem klimatyczny bar. A do tego design, który zachwyca!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 sie 2018 09:00
Restauracja serwująca kuchnię azjatycką i zarazem klimatyczny bar. A do tego design, który zachwyca!
stan surowy ggrupa projektowa projekt wnętrza restauracja warszawa wawer sushi bar fot. mat. architektów

Beton, ale też dużo zieleni, złote akcenty i nawiązanie do Azji - to wszystko znalazło się w zaprojektowanej przez pracownię Ggrupa projektowa nowej warszawskiej restauracji Stan Surowy. Zaglądamy do środka!

REKLAMA

Stan Surowy to miejsce będące jednocześnie restauracją serwującą jedzenie inspirowane kuchnią azjatycką oraz klimatycznym barem, do którego można wpaść wieczorem na eleganckiego drinka.

Beton o różnych wybarwieniach pokrywa wszystkie ściany oraz podłogę lokalu nadając mu industrialnego charakteru. Wpisujące się w tę stylistykę instalacje elektryczne i wentylacyjne zostały pozostawione odsłonięte. Dodatkowo przemysłowy efekt został wzmocniony użyciem konstrukcji stalowych, takich jak bar podwieszany, sufity podwieszane z siatki zgrzewanej czy ścianka z siatki zgrzewanej będąca stelażem na rośliny pnące, obrazy oraz neon.

Nawiązań do Azji należy doszukiwać się w elementach drewnianych, podobnie jak w architekturze Japonii materiał ten został wykorzystany do stworzenia prostej i geometrycznej przestrzeni. Meble swoimi równymi podziałami wyznaczają spokojny rytm wnętrza. Drewno dębowe zostało wykorzystane tutaj do wykonania zabudowy baru, wypełnień szafek kuchennych, regału, stołów i stołków barowych – wszystkie te elementy zostały przez nas starannie zaprojektowane.

Ważnym elementem wnętrza jest wszechobecna roślinność, duże drzewa ustawione pomiędzy stołami dzielą optycznie dużą otwartą przestrzeń restauracji, tworzą się w ten sposób intymne zakamarki, chętniej wybierane przez gości lokalu.

Złote akcenty w postaci klamek, drzwi i wybarwień tynku nadają przestrzeni elegancji. Szczególnie dobrze to widać wieczorami, kiedy lokal zmienia się w klimatyczny bar.

Nazwa projektu: Projekt wnętrza restauracji Stan Surowy

Lokalizacja: Warszawa ul. Patriotów 160

Data realizacji: maj 2018

Powierzchnia: 120 mkw.

Projektant: Ggrupa projektowa

Skład zespołu: Mateusz Frankowski, Paweł Lipiński, Fryderyk Graniczny

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie