REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Restauracja w kościele i pięć gwiazdek pod Wawelem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 paź 2017 09:36
fot. mat. prasowe

Ekskluzywny Autograph Collection Hotel ze 125 pokojami powstanie w centrum Krakowa.-  Bogata historia budynku, w połączeniu z pełną charakteru architekturą z przełomu XVIII i XIX wieku, sprawiają, że miejsce to jest najlepszą lokalizacją dla flagowego hotelu naszej marki - uważa John Licence z sieci Autograph Collection Hotels.

REKLAMA

Butikowy hotel buduje już grupa deweloperska Angel Poland Group, która specjalizuje się w inwestycjach z segmentu premium. Tym razem ich krakowski projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu: przy ul. Stradomskiej 12-14. Powstaje tam 5-gwiazdkowy hotel z planowanymi 125 pokojami, spa oraz 134 luksusowe apartamenty.

- Hotel dołączy do Autograph Collection Hotels, lifestylowej marki należącej do Marriott International, największej firmy hotelarskiej na świecie. Będzie przy tym pierwszym obiektem tej ekskluzywnej linii w Polsce - zaznacza Małgorzata Nowosielska, dyr. marketingu i sprzedaży obszar Południe. - Do Autograph Collection Hotels należą wyłącznie najbardziej unikalne i najpiękniejsze nieruchomości na świecie, starannie selekcjonowane przez Marriott - podkreśla.

Jak więc - obok Algonquen Times Square w Nowym Jorku czy The Prince Sakura w Tokio - będzie wyglądał krakowski hotel sieci? Krakowska inwestycja będzie unikatowa i niepozbawiona historycznego rodowodu. Obejmuje kamienicę przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego, a na tyłach – istniejący do dziś – barokowy kościół św. Jadwigi.

- Bogata historia budynku, w połączeniu z pełną charakteru architekturą z przełomu XVIII i XIX wieku, sprawiają, że miejsce to jest najlepszą lokalizacją dla flagowego hotelu naszej marki - uważa John Licence z sieci Autograph Collection Hotels.

Są już wśród nich są takie historyczne perły jak m.in. okazały, neorenesansowy pałac Boscolo w Pradze czy Nassau Breda zlokalizowany częściowo w zabytkowym klasztorze. Krakowski Autograph będzie mógł tymczasem pochwalić się jedną z najlepszych restauracji w Krakowie oraz z wysokim na 9 metrów barem, oferując unikalną i elegancką przestrzeń zorganizowaną… w dawnym kościele.

- Wierzymy, że stanie się miejscem spotkań krakowian, a goście hotelowi poczują się jak w domu w jednym z najstarszych i najbardziej tętniących życiem europejskich miast – podkreśla Małgorzata Nowosielska.

Mieszkańcy towarzyszących inwestycji 134 luksusowych apartamentów, domowo będą mogli poczuć się też w pełnym kameralnych zakątków ogrodzie o powierzchni 6 tys. m kw. - z wyjątkowo zróżnicowaną zielenią: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po drzewa liściaste.

- Każdy nasz projekt ma przynieść korzyści miastu w którym powstaje. To poprawa jakości otoczenia, ale też codziennego życia mieszkańców - tłumaczy ideę inwestycji Ron Ben Shachar, współwłaściciel Angel Poland Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie