REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rewolucyjna technologia w witrynie Nike

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 sie 2019 14:33
Rewolucyjna technologia w witrynie Nike
fot. J. Wittchen

Nie sposób przejść dziś obojętnie obok witryny sklepu Nike w Starym Browarze. Wszystko to za sprawą nowego transparentnego ekranu umieszczonego przy wejściu do salonu, na którym wyświetlane są edytoriale z produktami marki. Jest to pierwsza w Polsce tego typu instalacja o tak wysokiej rozdzielczości. Ekrany transparentne są nową technologią wykorzystywaną głównie w Azji, a sam brand Nike podobną realizację wprowadził wcześniej w salonie w Dubaju.

REKLAMA

Najpopularniejszym narzędziem do dynamicznej ekspozycji contentu reklamowego w sklepach są dalej tradycyjne ekrany i plazmy, jednak mają one swoje wady. Ponieważ zasłaniają one wnętrza sklepu, marki często decydują się na montaż stosunkowo niewielkich urządzeń. Idealnym rozwiązaniem dla brandów są transparentne ekrany LED - innowacyjna technologia pozwalająca na wyświetlanie materiałów produktowych, promocyjnych i edytoriali przy jednoczesnej ekspozycji struktury sklepu, jego aranżacji i wystawionych w nim towarów. Wyraźnym atutem tego rozwiązania jest widoczność przestrzeni za ekranem, która wynosić może nawet do 70 proc.

Pierwszy taki ekran w Polsce o wymiarach 3 x 2,5 m pojawił się niedawno w salonie Nike w Starym Browarze w Poznaniu. To drugi tego typu ekran w salonie Nike na świecie. Pierwszy został zainstalowany w Dubaju - mówi Paweł Lewandowski, dyrektor marketingu i e-commerce firmy adrenaline.pl, operatora salonu. Wyróżnikiem tej nowoczesnej technologii jest nie tylko transparentność, ale także jakość wyświetlanego obrazu - ekran w sklepie Nike charakteryzuje bardzo wysoka rozdzielczość (plamka 2,6 x 5,8 mm).

W pierwszym kwartale 2019 roku sklep Nike w Starym Browarze przeszedł całkowitą metamorfozę - nowe wnętrze ponad 420-metrowego lokalu zaaranżowano w industrialnym stylu: z szarymi ścianami, surowym betonem, minimalistycznymi meblami i odsłoniętymi instalacjami pod sufitem. To nawiązanie do paryskiego budynku Centre Georges Pompidou, który był inspiracją do stworzenia pierwszego modelu Air Maxów - mówi Jędrzej Strzyżewski, kierownik salonu Nike w Starym Browarze. Zamontowany niedawno transparentny ekran stał się uzupełnieniem designerskiego wnętrza sklepu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie