×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rezydencja z XVI wieku zamieniona w klimatyczny hotel. Oto wnętrze pełne łuków, naturalnych materiałów i arabskich wzorów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 sie 2018 11:18
Rezydencja z XVI wieku zamieniona w klimatyczny hotel. Oto wnętrze pełne łuków, naturalnych materiałów i arabskich wzorów
Fot. Ritmonio, Monastery Estate

Renowacja historycznej rezydencji z XVI wieku, należącej niegdyś do weneckiego szlachcica, pozwoliła odtworzyć historyczny klimat w jej wspaniałych wnętrzach. Teraz pełni ona funkcję nadmorskiego hotelu Monastery Estate Venetian Harbor, znajdującego się w Chania, w zachodniej części Krety. Autorem projektu jest Manos Varanakis.

REKLAMA

Hotel został celowo odrestaurowany przez nowych właścicieli w 2015 roku. Właściciele chcieli zachować jego muzealne akcenty architektoniczne i jednocześnie zapewnić turystom wyjątkowe wrażenia z zakwaterowania w pomieszczeniach hotelowych, przepełnionych historią i tradycją sięgającą I wieku naszej ery.

Udane połączenie tradycji i nowoczesności

Jednak nie zabrakło w nim też wiele nowoczesnych akcentów i rozwiązań przeplatających się z historyczną aranżacją, a zapewniających komfort i odpoczynek wakacyjny na najwyższym poziomie. 

Odnajdziemy je na patio w ogrodzie murowanym, czy oryginalnej łaźnia turecka Hammam (łaźnia parowa), jak i wśród muzealnych łuków i wysokich stropy, czy kamiennych, ręcznie rzeźbionych drzwi i szafy o unikalnych arabskich wzorach.

Jednak największym odkryciem są wyeksponowane pod szklaną podłogą starożytne mury rzymskie, których pochodzenie datuje się z I. wieku naszej ery. Zostały one odkryte podczas prowadzonych prac renowacyjnych i rekonstrukcyjnych w 2015 roku.

Wnętrza hotelowe przepełnione historią

Apartamenty zostały urządzone w przestronny sposób, w tym wiele z nich posiada okna z widokiem na murowany ogród i zaciszną alejkę, która przenosi nas do zamierzchłych czasów, pamiętających okupację turecką.

Z kolei kolejnych siedem apartamentów hotelowych ma dostęp do prywatnych tarasów, z których niektóre oferują unikalne widoki na panoramę Starego Miasta z dzwonnicami, malinami, fortyfikacjami i burzliwym, kreteńskim morzem w tle.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie