REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Robot-kelner, robot-portier i robot-wózek na zakupy. To nowe roboty od koreańskiego giganta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 sty 2018 11:42
Robot-kelner, robot-portier i robot-wózek na zakupy. To nowe roboty od koreańskiego giganta
fot. mat. LG

Firma LG Electronics, której linia robotów zadebiutowała w zeszłym roku, stale opracowuje nowatorskie rozwiązania w tej dziedzinie, dzięki czemu zaprezentuje trzy nowe urządzenia. Będą to maszyny koncepcyjne opracowane specjalnie z myślą o zastosowaniach komercyjnych: w hotelach, portach lotniczych oraz supermarketach.

REKLAMA

Wszystkie roboty wchodzące w skład nowej rodziny CLOi (wymowa „KLO-i”): robot-kelner, robot-portier oraz robot-wózek na zakupy, stanowią kontynuację koncepcji zapoczątkowanej przez urządzenia Airport Guide i Airport Cleaning, które niedawno pomyślnie zakończyły próby eksploatacyjne w koreańskim porcie lotniczym Incheon. W grupie CLOi znalazł się także robot do koszenia trawników oraz Hub Robot – testowany przez jedną z największych koreańskich instytucji finansowych, w której obsługiwał klientów banku i udzielał im wszystkich niezbędnych informacji.

Robot-kelner jest przeznaczony do szybkiego i efektywnego dostarczania posiłków oraz napojów gościom hotelach lub osobom przebywającym w poczekalniach portów lotniczych. Maszyna może przez całą dobę dowozić żywność, którą podaje na wysuwanej tacy. Gdy dostawa zostanie potwierdzona, robot samodzielnie powraca na zaplecze baru lub restauracji.

Zadanie robota-portiera polega na dostarczaniu bagażu do pokoi hotelowych oraz minimalizowaniu niedogodności spowodowanych oczekiwaniem na obsługę hotelu. Potrafi ekspresowo zameldować lub wymeldowywać gości oraz przyjmować płatności. Dzięki temu, spieszące się osoby mogą w bardzo krótkim czasie zakończyć formalności związane z opuszczeniem hotelu i przetransportować bagaż do samochodu.

Firma LG wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie robotów, aby zwiększyć komfort klientów luksusowych supermarketów. Robot-wózek na zakupy jest wyposażony w czytnik kodów kreskowych, który pozwala szybko sprawdzić cenę produktu oraz wygodny wyświetlacz umożliwiający podgląd listy zakupów. Urządzenie pomoże również odnaleźć w sklepie produkty, które wcześniej klient wybrał w aplikacji mobilnej.

Rodzina robotów LG CLOi będzie rozwijana równolegle do linii ThinQ, obejmującej elektronikę użytkową i urządzenia AGD wyposażone w sztuczną inteligencję. Celem marki LG CLOi jest rozwój emocjonalnej interakcji oraz innowacji zwiększających wygodę, opartych na sztucznej inteligencji i technologiach z nią związanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie