Rusza kino studyjne w Muzeum II Wojny ŚwiatowejPAP - 19-06-2020 11:14


W piątek, ruszy kino studyjne w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wyświetlane są w nim zarówno fabularne i dokumentalne filmy związane z tym światowym konfliktem, jak i współczesne obrazy studyjne.

O ponownym otwarciu 19 czerwca Kina Muzeum poinformowała rzecznik prasowa Muzeum II Wojny Światowej Hanna Mik.

Wyjaśniła, że goście kina będą zobowiązani do dezynfekcji rąk przed wejściem oraz korzystania w czasie seansów z maseczek lub innych środków zakrywających usta i nos. Dodała, że w sali kinowej gościom udostępniane będzie co drugie miejsce, co pozwoli zachować bezpieczną odległość między widzami.

Mik poinformowała też, że ze względów bezpieczeństwa Muzeum zaleca internetowy zakup biletów za pośrednictwem strony bilety.muzeum1939.pl. "W przypadku zakupu biletów w kasie widz zostanie poproszony o podanie swoich danych kontaktowych na wypadek stwierdzenia u któregoś z uczestników seansu zakażenia koronawirusem" - dodała.

Rzecznik poinformowała też, że w czerwcu w Kinie Muzeum będzie można zobaczyć cztery tytuły, z których wszystkie zostały wyprodukowane w 2019 r. Będą to: brytyjski dramat "Co przyniesie jutro" w reż. Williama Nicholsona, polski film dokumentalny "Gdańsk 1939" w reż. Grzegorza Karbowskiego, francuski dramat "Nędznicy" w reż. Ladj Ly oraz japońsko-francuski dramat "Prawda" w reż. Hirokazu Koreedy.

Kino Muzeum, podobnie jak wystawy Muzeum II Wojny Światowej, zostało zamknięte z powodu epidemii koronawirusa 12 marca br. 13 maja dyrekcja placówki zdecydowała o otwarciu wystawy głównej. Na ekspozycję wpuszczanych jest jednak mniej zwiedzających. Goście nie mogą też korzystać z pomocy przewodników i audioprzewodników. Nieczynne są też niektóre stanowiska multimedialne.