REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rusza konkurs na projekt maskotki World Urban Forum

  • Autor: PAP
  • 24 wrz 2021 09:08
Rusza konkurs na projekt maskotki World Urban Forum
Konkurs na projekt maskotki Światowego Forum Miejskiego, które odbędzie się w czerwcu 2022 r. w Katowicach, ogłosiło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, fot. shutterstock

Konkurs na projekt maskotki Światowego Forum Miejskiego, które odbędzie się w czerwcu 2022 r. w Katowicach, ogłosiło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Nagrodą jest 15 tys. zł oraz udział w konferencji.

REKLAMA

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum - WUF) to organizowana co dwa lata pod egidą ONZ najważniejsza i największa konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich na świecie. Miejscem organizacji 11. edycji WUF 26-30 czerwca 2022 r. będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Organizatorem jest UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Po stronie polskiej wydarzenie przygotowują Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. Przygotowania trwają od ponad roku. W czwartek, na dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem konferencji, ministerstwo ogłosiło konkurs na jej maskotkę.

"Interesujesz się grafiką, masz pomiędzy 16 a 25 lat i głowę pełną pomysłów? Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Rusza konkurs, w którym do wygrania jest 15 tys. złotych oraz udział w największej światowej imprezie poświęconej tematyce miast" - napisano w czwartkowym komunikacie MFiPR.

"Chcemy, aby młodzi ludzie współtworzyli z nami tę imprezę. Dlatego ogłaszamy konkurs dla uczniów na projekt graficzny maskotki WUF11" - powiedziała cytowana w informacji pełnomocniczka rządu ds. przygotowania Światowego Forum Miejskiego, wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaprojektować i nazwać maskotkę promującą WUF11. Prace należy przesyłać na adres: promocja@mfipr.gov.pl do 31 października br. Maskotka musi nawiązywać do tematyki wydarzenia.

Celem WUF jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. Forum jest okazją do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się doświadczeniami. W efekcie powstają rekomendacje dla polityk miejskich i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast.

Wśród wiodących tematów katowickiego Forum będą sprawiedliwa i zrównoważona przyszłość miast, ekologiczne rozwiązania dla ośrodków miejskich, mobilność miejska, innowacje i technologie, budowanie odporności miast oraz wdrażanie programów ich rewitalizacji. Hasło przewodnie katowickiej edycji WUF brzmi: "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości".

Na razie trwa praca organizacyjno-administracyjna w ramach przygotowań do konferencji, m.in. w perspektywie kilku tygodni powinny zostać zawarte ostateczne szczegółowe porozumienia organizacyjne między stroną rządową a ONZ. Zawarto już umowy z samorządem Katowic czy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów ws. współpracy merytorycznej. Powołano także Radę Młodych.

Niezależnie od sytuacji pandemicznej w czerwcu przyszłego roku Forum odbędzie się w formule hybrydowej ze względu na szerokie możliwości partycypacyjne, jakie z niej wynikają.

Gospodarzami poprzednich edycji WUF były: Nairobi, Barcelona, Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin, Kuala Lumpur i Abu Zabi. Po raz pierwszy w 20-letniej historii imprezy odbędzie się ona w Europie Środkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie