REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Rusza wystawa dzieł Jacka Yerki

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 lip 2022 11:39
Rusza wystawa dzieł Jacka Yerki
Rusza wystawa dzieł Jacka Yerki, fot. mat. pras.

5 lipca w Galerii Agry zostanie otwarta wystawa monograficzna Jacka Yerki. To pierwsza tak duża ekspozycja dzieł artysty.

REKLAMA

Jacek Yerka to dziś jeden z najbardziej cenionych przez kolekcjonerów twórców. Rekordy, jakie biją na aukcjach jego płótna, sytuują go w wąskim gronie najdroższych polskich malarzy spośród artystów żyjących. Dzieła Yerki, wymagające od autora ogromnego nakładu pracy, od wielu już lat trafiały prosto z pracowni artysty do prywatnych kolekcji lub na aukcje. Jedyną możliwością, aby obejrzeć choć niektóre z nich, są wystawy przedaukcyjne.

Tymczasem kręgi zainteresowanych twórczością artysty kolekcjonerów, a także rzesze sympatyków Yerki od wielu lat systematycznie rosły i w ostatnim czasie mocno się powiększyły. Stąd też powstała idea wystawy. Nie była ona prosta w realizacji. Właścicielom nie było łatwo, choć na krótki okres, rozstać się ze swoimi obrazami. 

W przestrzeniach warszawskiej Agry zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt płócien Yerki, powstałych w latach 1980-2022. Wstęp do galerii jest jak zawsze wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!