REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruszył konkurs na stałą wystawę w terminalu lotniska Kraków Airport o tematyce lotniczej

  • Autor: PAP
  • 11 sty 2023 14:23
Ruszył konkurs na stałą wystawę w terminalu lotniska Kraków Airport o tematyce lotniczej
Ruszył konkurs na stałą wystawę w terminalu lotniska Kraków Airport o tematyce lotniczej, fot. shutterstock

Centrum Edukacji Lotniczej działające przy lotnisku Kraków Airport i zajmujące się popularyzacją wiedzy o lotnictwie cywilnym zamierza urządzić w terminalu pasażerskim portu stałą ekspozycję dotyczącą tej tematyki. Ogłoszono konkurs na koncepcję takiej wystawy.

REKLAMA

  • Jak poinformowała w środę rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince, konkurs dotyczy opracowania koncepcji aranżacji i wyposażenia ekspozycji stałej mieszczącej się w terminalu pasażerskim.
  • Nowa wystawa ma promować wiedzę z zakresu lotnictwa cywilnego.

- Tematem szczegółowym koncepcji plastycznej ekspozycji jest przekazanie, głównie młodym odbiorcom, odwiedzającym lotnisko, wiedzy z zakresu procedur lotniskowych - wskazała Natalia Vince.

Do wzięcia udziału w konkursie organizatorzy zachęcają szczególnie studentów lub absolwentów uczelni artystycznych. Prace konkursowe można składać do 31 marca br. Nagroda główna wynosi 10 tys. zł.

Utworzone w październiku 2017 r. krakowskie Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) jest jedyną taką placówką w Polsce zlokalizowaną przy lotnisku. Urządzono je w dawnym terminalu krajowym. CEL zajmuje się edukacją i popularyzacją wiedzy w zakresie lotnictwa i realizuje autorski program przybliżający wszystkim chętnym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację.

W przestrzeniach zaaranżowanych na pomieszczenia lotniskowe czy wnętrze samolotu przybliża zwiedzającym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację, zasady bezpiecznej podróży czy konwencję waszyngtońską (CITES) ograniczającą transgraniczny handel różnymi gatunkami roślin i zwierząt oraz wytworzonymi z nich produktami.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku Kraków Airport przyjął prawie 3,1 mln pasażerów, a rok wcześniej blisko 2,6 mln. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym zimowym rozkładzie lotów jest 120 regularnych połączeń do 84 miast w 30 krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie