×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzemiosło i sztuka w jednym wnętrzu. Otwarcie Galerii Wnętrz Tetmajera

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 gru 2018 13:40
Rzemiosło i sztuka w jednym wnętrzu. Otwarcie Galerii Wnętrz Tetmajera
fot. mat. pras.
Rzemiosło i sztuka w jednym wnętrzu. Otwarcie Galerii Wnętrz Tetmajera

30 listopada nastąpiło otwarcie Galerii Wnętrz Tetmajera 83 w Krakowie. Galeria mieści się w modnej dzielnicy Bronowice, u zbiegu ulic Tetmajera i Pasternik. Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, które są jednocześnie wizytówką współczesnego rzemiosła.

REKLAMA

Galeria Tetmajera 83 - projekt światowej sławy architekta, prof. Romulada Loeglera, to przykład współczesnego rozwiązania architektonicznego żywo reagującego na kontekst miejsca. Ten dom wnętrz to galeria skupiająca wyselekcjonowane marki z dziedziny wystroju wnętrz. Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, które są jednocześnie wizytówką współczesnego rzemiosła (Kler, Almi Decor, Halupczok, Rust, Ilumni, Schody Lempa, Stolarnie Galicyjskie, WMF, Doram Design oraz Miloo Home). Najlepszy design łączy się tu z wysoką jakością wykonania, a tradycyjne rzemiosło spotyka z najnowszą technologią.  

Tetmajera 83 to miejsce łączące funkcje handlowo-edukacyjne. Organizowane tutaj wystawy artystyczne świadczą o dbałości o współpracę z uczelniami kształcącymi projektantów. Będą tu promowane przykłady dobrego wzornictwa przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania mebla. Efekt współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie prezentowany jest w postaci wystawy produktu i mebla. Jest to kontynuacja współpracy, jaką realizowano w ramach projektowania produktu na zamówienie. Powstały trzy prace magisterskie, zrealizowane we współpracy z Dobroteką w Dobrodzieniu. Jedna z nich planowana jest do wdrożenia do nowo powstałej marki meblowej DO-M. Natomiast prezentowana tutaj wystawa użytkowych form rzeźbiarskich to efekt realizowanych  we współpracy z artystami rzeźbiarzami, plenerów 
"Najszlachetniejsza Forma Przetworzenia Drewna". 

W galerii Sztuka Wnętrz Tetmajera 83 istnieje również wielofunkcyjna multimedialna 
przestrzeń ułatwiająca pracę architektom i projektantom wnętrz, która jednocześnie służy 
prezentowaniu najnowszych rozwiązań wzorniczych i technologicznych. Miejsce to 
zapewnia także przestrzeń do relaksu. Na odwiedzających czeka patio - przestrzeń 
urządzona do wypoczynku na wolnym powietrzu w otoczeniu zieleni Tenczyńskiego Parku 
Krajobrazowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie