×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzeźby studentów wypełniły biurowiec

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 lip 2018 15:01
  • Aktualizacja: 12 lip 2018 15:02
Rzeźby studentów wypełniły biurowiec
Wola Center - wystawa rzeźby ASP fot. mat. prasowe

Rzeźby studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wypełniły patio biurowca Wola Center. To kolejna wystawa sztuki w budynku należącym do LC Corp SA. Uroczysty wernisaż z udziałem artystów odbędzie się 17 lipca o godz. 16.00 w patio Wola Center. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

REKLAMA

Przestronne patio Wola Center ponownie zamieniło się w galerię sztuki. Po wystawie Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP, którą można było oglądać od kwietnia do czerwca tego roku, w progach Wola Center zagościły prace studentów pracowni rzeźby kierowanej przez prof. Adama Myjaka. Niezwykłe rzeźby przedstawiające 12 ludzkich sylwetek, prezentowane są w scenerii klimatycznego patio Wola Center o powierzchni 1 000 metrów kwadratowych. Wyjątkowy charakter tego miejsca podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego, które ustawione zostały pod różnymi kątami, dając efekt struktury kryształu.

Ideą wystawy prezentującej dorobek wybranych studentów pracowni rzeźby, funkcjonującej w ramach Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, jest przedstawienie różnorodnych postaw artystycznych.

- Autorzy zgromadzonych prac podczas prowadzonych zajęć nie tylko doskonalą swoje umiejętności warsztatowe w obszarze technik tradycyjnych, sięgając do materiałów klasycznych typu: glina, gips, beton, brąz czy kamień, ale też z powodzeniem udowadniają, że tymi technikami wciąż można jeszcze przekazać bardzo wiele. Z powodzeniem opierają się panującym modom i chwilowym nowościom, broniąc przekonania, że podstawowe treści i wartości tej szczególnej dyscypliny sztuki są nieprzemijające. Z radością obserwuję ich umiejętność wnikliwej obserwacji natury i analizy otaczającej rzeczywistości, a przede wszystkim ogromną pasję i talent, wyrażające się poprzez kompletnie przemyślane i niebanalne realizacje - mówi prof. Adam Myjak, Rektor Akademii sztuk Pięknych w Warszawie.

- Mariaż biznesu i sztuki znany od pokoleń w odsłonie Woli Center pozwala wielu tysiącom ludzi na pogłębienie swojej wrażliwości i zmysłu estetycznego. Cieszę się, że możemy dać naszym najemcom, gościom i pracownikom chwilę na odpoczynek wśród pięknych, powodujących zadumę i refleksję dzieł sztuki – mówi Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp SA.

- Szczególnie wdzięczny jestem firmie LC Corp S.A. za umożliwienie prezentacji wystawy w tak wyjątkowej przestrzeni, jaką jest Wola Center, dzięki której przedstawiane prace nabiorą głębi i zyskają nowy wymiar. Dziękuję mojemu asystentowi Bartoszowi Sandeckiemu za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a samym studentom za pełne zapału i szczerych chęci włączenie się w projekt – dodaje prof. Adam Myjak.

Zadaszone patio, gdzie prezentowane są rzeźby studentów ASP usytuowane jest pomiędzy czterema budynkami wchodzącymi w skład Wola Center. Jego przestrzeń, powierzchnia i charakter pozwalają na organizację różnego rodzaju wydarzeń o charakterze biznesowym, kulturalnym a także edukacyjnym.

- Jesteśmy dumni, mogąc gościć u nas artystów, którzy dzielą się swoją pasją i twórczością. Chętnie angażujemy się w inicjatywy kulturalno-edukacyjne, występujemy w roli patrona i mecenasa projektów związanych ze sztuką – dodaje Tomasz Wróbel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie