×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Salon z biżuterią czy dentysta? Medicover Stomatologia znów zaskakuje designem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 wrz 2022 12:34
Salon z biżuterią czy dentysta? Medicover Stomatologia znów zaskakuje designem
W Warszawie przy ul. Prostej otwarto właśnie pierwsze w stolicy Centrum Ortodoncji Nakładkowej, które swoim designem przypomina… jubilera, fot. mat. pras.

W Warszawie przy ul. Prostej otwarto pierwsze w stolicy Centrum Ortodoncji Nakładkowej, które swoim designem przypomina… jubilera. Za inwestycją, naszpikowaną nowoczesną technologią i nawiązującą klimatem do okresu odbudowy Warszawy, stoi Medicover Stomatologia.

REKLAMA

  • Medicover Stomatologia tworzy coraz ciekawsze koncepcyjnie centra stomatologiczne.
  • Tylko w ciągu ostatnich 3 lat w samej stolicy powstało aż 6 oryginalnych lokalizacji zainspirowanych m.in. ekologią, kawiarnianym klimatem czy historią miasta. Wszystkie pod szyldem „Rytuał Uśmiechu”.  
  • Teraz do tej listy dopisuje się kolejne – siódme. Przy ul. Prostej otwarto właśnie mające 260 m kw. Centrum Ortodoncji Nakładkowej Medicover Stomatologia, pierwsze tego typu w stolicy.

Miejsce będzie się specjalizować w nowoczesnej ortodoncji, w tym w popularnych ostatnimi laty aparatach Invisalign. Z uwagi na charakter centrum, Medicover Stomatologia postawił także na oryginalny design miejsca. Inspiracją stały się tutaj m.in. salony jubilerskie luksusowych marek. Widać to już witrynie, w której urządzono wystawę pod hasłem „Najpiękniejszą biżuterią jest uśmiech”.

Jednym z jej elementów jest wirtualna „przymierzalnia uśmiechu”, czyli specjalny ekran z wgraną aplikacją IvoSmile. Dzięki niej przechodnie mijający centrum mogą zobaczyć, jak wyglądałby ich uśmiech po leczeniu ortodontycznym. Aplikacja koryguje zgryz, wyrównuje i wybiela zęby.

Centrum przy ul. Prostej jest już 14. należącym do Medicover Stomatologia, które otwarto w koncepcie „Rytuału Uśmiechu”. W sumie sieć dysponuje już 89 lokalizacjami i ponad 450 fotelami, fot. mat. pras.
Centrum przy ul. Prostej jest już 14. należącym do Medicover Stomatologia, które otwarto w koncepcie „Rytuału Uśmiechu”. W sumie sieć dysponuje już 89 lokalizacjami i ponad 450 fotelami, fot. mat. pras.

– Staramy się, aby każde z naszych nowych centrów zaskakiwało pacjentów, ale także miało swój oryginalny motyw przewodni i walory edukacyjne. W nowo powstałym miejscu odczarowujemy ortodoncję, prezentując jej innowacyjną i lifestylową stronę – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia. – Przekonujemy w ten sposób, że aparat ortodontyczny, zwłaszcza ten nakładkowy, noszony przez gwiazdy i influencerów, to dziś modne akcesorium, które każdy może założyć bez poczucia skrępowania.  Co więcej, pokazujemy, że jest to wygodne rozwiązanie, po które można sięgnąć niezależnie od wieku – dodaje.

Z historią w tle

Ale witryna to nie jedyne, co podkreśla oryginalny charakter miejsca. Także to jak zaprojektowano wnętrze.

– Inspiracją stała się tutaj Warszawa, a zwłaszcza czasy jej odbudowy, czyli koniec lat 40-tych i lata 50-te. W całej przestrzeni jest wiele odwołań do wzornictwa tej epoki, ale także sposobu, w jaki rekonstruowano stolicę, powtórnie wykorzystując materiały – mówi Bartosz Biesiekierski, Kierownik ds. Rozwoju Sieci Stomatologicznej Medicover, koordynujący projekt. – Dla przykładu: meble, które dziś stoją w centrum zostały odkupione z warszawskich mieszkań urządzanych w latach 50-tych, a następnie pieczołowicie odrestaurowane. Elementy dekoracyjne z metalu i drewna to z kolei repliki wzorów sprzed 60-, 70-lat, tu odtworzone przez stolarzy z Anticus i metaloplastyków z Alisto. Całość opowiadanej przez nas historii dopełniają natomiast galerie z kolażem historycznych plakatów i zdjęć, w tym m.in. z budowy PKiN – dodaje.

Centrum przy ul. Prostej jest już 14. należącym do Medicover Stomatologia, które otwarto w koncepcie „Rytuału Uśmiechu”. W sumie sieć dysponuje już 89 lokalizacjami i ponad 450 fotelami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie