REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Salonik lotniskowy może być designerski. Pokonaj jet lag!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 gru 2017 14:33
Salonik lotniskowy może być designerski. Pokonaj jet lag!
fot. mat. prasowe Philips Lighting
Salonik lotniskowy może być designerski. Pokonaj jet lag!
Salonik lotniskowy może być designerski. Pokonaj jet lag!
Salonik lotniskowy może być designerski. Pokonaj jet lag!

Podróżni mogą skorzystać z designerskiego saloniku Experience Lounge skandynawskich linii lotniczych SAS na lotnisku Oslo Gardemoen, i walczyć z jet lagiem. Na szczególną uwagę zasługuje w nim oświetlenie.

REKLAMA

W nowym saloniku zastosowano oświetlenie architektoniczne i stworzono sale do pracy wyposażone w systemy oświetleniowe LED firmy Philips, które umożliwiają gościom dostosowanie oświetlenia do własnych potrzeb. W saloniku znalazło się również pomieszczenie ze specjalnym oświetleniem imitującym światło dzienne, pobudzającym podróżnych przed lotem.

- Koncepcja nowej generacji saloników SAS opiera się na zapewnieniu naszym gościom wyjątkowych doznań i otoczenia, które spełni potrzeby i życzenia, które mają podczas podróży. Zdolność oddziaływania na nastrój poprzez atmosferę i osiągnięcie fizycznego pobudzenia dzięki wykorzystaniu światła podkreśla nasze zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb podróżnych i sprawia, że pobyty w naszych salonikach będą naprawdę niezapomniane - wyjaśnia Cilia Nordenberg, kierownik ds. koncepcji i rozwoju w SAS Group. 

SAS oferuje podróżującym w klasach SAS Plus i SAS Business, oraz wszystkim Diamentowym i Złotym członkom programu EuroBonus, możliwość korzystania z 19 saloników lotniskowych na lotniskach w Skandynawii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Więcej niż tylko poczekalnia

W jednym z pomieszczeń znajduje się 'Daylight Booster', który świecąc z wysokości trzech metrów jasnym, chłodnym światłem imituje jasność dnia. Naturalne światło dzienne sprawia, że nasze zmysły są wyostrzone a my pełni energii. 

Po wejściu do saloniku na pierwszym piętrze gości witają dwie ściany wykonane z zastosowaniem Philips Luminous Pattern, które za przedstawiają artystyczną interpretację migoczącej, nocnej panoramy miasta widzianego z perspektywy lądującego samolotu. Dwa kolejne pomieszczenia, strefa relaksu i strefa innowacji, wyposażone zostały w panele Philips Luminous Textile. Przestronny salonik składa się zatem z trzech pomieszczeń. We wszystkich wykorzystano system Philips Hue dzięki czemu podróżni mogą spersonalizować ustawienia oświetlenia dopasowując je do swoich potrzeb - zupełnie jak w domu. Goście mogą ustawić optymalne sceny oświetlenia do czytania, koncentracji, relaksu i odprężenia przez podróżą.

Biorytm Philips Lighting to narzędzie pozwala podróżnym wygrać z jet lagiem lub przygotować się do spotkań. Pomieszczenie wyposażone w "Daylight Booster" zapewnia naturalny zastrzyk energii porównywalny do tego, jaki zapewnia terapia światłem, która zwalcza sezonowe zaburzenia afektywne lub 'zimową chandrę'. - Światło w znacznym stopniu wpływa na to jak się czujemy. Tworząc nowy salonik chcieliśmy dostarczyć jego użytkownikom pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Nasza koncepcja oświetlenia ma na celu pobudzić gości przed podróżą lub zaoferować im przestrzeń do relaksu i regeneracji - opowiada Astrid Simonsen Joos, dyrektor regionalny w firmie Philips Lighting Nordics.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie