Podróżni mogą skorzystać z designerskiego saloniku Experience Lounge skandynawskich linii lotniczych SAS na lotnisku Oslo Gardemoen, i walczyć z jet lagiem. Na szczególną uwagę zasługuje w nim oświetlenie.
W nowym saloniku zastosowano oświetlenie architektoniczne i stworzono sale do pracy wyposażone w systemy oświetleniowe LED firmy Philips, które umożliwiają gościom dostosowanie oświetlenia do własnych potrzeb. W saloniku znalazło się również pomieszczenie ze specjalnym oświetleniem imitującym światło dzienne, pobudzającym podróżnych przed lotem.
- Koncepcja nowej generacji saloników SAS opiera się na zapewnieniu naszym gościom wyjątkowych doznań i otoczenia, które spełni potrzeby i życzenia, które mają podczas podróży. Zdolność oddziaływania na nastrój poprzez atmosferę i osiągnięcie fizycznego pobudzenia dzięki wykorzystaniu światła podkreśla nasze zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb podróżnych i sprawia, że pobyty w naszych salonikach będą naprawdę niezapomniane - wyjaśnia Cilia Nordenberg, kierownik ds. koncepcji i rozwoju w SAS Group.
SAS oferuje podróżującym w klasach SAS Plus i SAS Business, oraz wszystkim Diamentowym i Złotym członkom programu EuroBonus, możliwość korzystania z 19 saloników lotniskowych na lotniskach w Skandynawii, Europie i Stanach Zjednoczonych.
Więcej niż tylko poczekalnia
W jednym z pomieszczeń znajduje się 'Daylight Booster', który świecąc z wysokości trzech metrów jasnym, chłodnym światłem imituje jasność dnia. Naturalne światło dzienne sprawia, że nasze zmysły są wyostrzone a my pełni energii.
Po wejściu do saloniku na pierwszym piętrze gości witają dwie ściany wykonane z zastosowaniem Philips Luminous Pattern, które za przedstawiają artystyczną interpretację migoczącej, nocnej panoramy miasta widzianego z perspektywy lądującego samolotu. Dwa kolejne pomieszczenia, strefa relaksu i strefa innowacji, wyposażone zostały w panele Philips Luminous Textile. Przestronny salonik składa się zatem z trzech pomieszczeń. We wszystkich wykorzystano system Philips Hue dzięki czemu podróżni mogą spersonalizować ustawienia oświetlenia dopasowując je do swoich potrzeb - zupełnie jak w domu. Goście mogą ustawić optymalne sceny oświetlenia do czytania, koncentracji, relaksu i odprężenia przez podróżą.
Biorytm Philips Lighting to narzędzie pozwala podróżnym wygrać z jet lagiem lub przygotować się do spotkań. Pomieszczenie wyposażone w "Daylight Booster" zapewnia naturalny zastrzyk energii porównywalny do tego, jaki zapewnia terapia światłem, która zwalcza sezonowe zaburzenia afektywne lub 'zimową chandrę'. - Światło w znacznym stopniu wpływa na to jak się czujemy. Tworząc nowy salonik chcieliśmy dostarczyć jego użytkownikom pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Nasza koncepcja oświetlenia ma na celu pobudzić gości przed podróżą lub zaoferować im przestrzeń do relaksu i regeneracji - opowiada Astrid Simonsen Joos, dyrektor regionalny w firmie Philips Lighting Nordics.
Właściciel, Główny projektant MAU - Mycielski Architecture & Urbanism
Główny Projektant V-ce Prezes Zarządu Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.
Główny Projektant Prezes Zarządu Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.
współzałożyciel OP Architekten
Założyciel, Architekt Studio ADS
Partner Horizone Studio