×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Salony fryzjerskie kuszą wystrojem

  • Autor: AL, Propertydesign.pl
  • 03 sie 2015 13:36
  • Aktualizacja: 03 sie 2015 13:53
Salony fryzjerskie kuszą wystrojem

Do salonu fryzjerskiego przychodzimy nie tylko po nową fryzurę. Takie miejsce odwiedzamy również, by odpocząć, zaznać odrobiny luksusu lub poprawić sobie humor. Dlatego w tej branży duże znaczenie ma wystrój wnętrz.

REKLAMA

Pracownie Take Design, 28 Form, Musk Collective Design i Base Architekci zaprojektowały wnętrza salonów fryzjerskich, do których chce się wracać.

Salon fryzjerski w Świdnicy - projekt Małgorzata Konicka z Take Design i Patrycja Dąbrowska z 28 Form

Salon mieści się w starej kamienicy. W pomieszczeniu salonu wydzielona została poczekalnia dla klientek oczekujących na zabieg. Sporym autem tego pomieszczenia są duże okna, które doświetlają wnętrze. Na ich szerokich parapetach ustawić można było dodatki w postaci miękkich poduch, lamp, latarenek, które ocieplają wnętrze.

Salon fryzjerski w Żorach -  projekt Musk Collective Design 

Projektując salon fryzjerski chcieliśmy uniknąć typowych rozwiązań funkcjonalnych dla tego typu usługi, czyli układu liniowego, gdzie stanowiska ułożone są pod ścianami pomieszczenia, a przestrzeń centralna jest nieużywana - mówi Józek Madej z Musk Collective Design. Architekci korzystając z dobrze doświetlonego wnętrza zaproponowali kontrastowe rozwiązanie, gdzie ponad 60 proc. powierzchni salonu to "showroom", czyli przestrzeń, w której sztuka fryzjerstwa może być cały czas obserwowana i doceniana przez użytkownika. Stanowiska znajdują się w centrum pomieszczenia, co koncentruje uwagę odbiorców a jednocześnie podkreśla prestiż fryzjera/stylisty.

Salon Lok&Roll w warszawskiej Galerii Renova - projekt Base Architekci

Niezwykły styl tego miejsca opiera się na użyciu nietypowych materiałów. Klasyczne fryzjerskie meble zestawione z ikonami designu tworzą spójną całość na tle czarno-białych wielkoformatowych grafik, luster, łańcuchów i czarnych blach perforowanych. W przestrzeni lokalu wydzielono sześć stref funkcjonalnych. Na wejściu Lok&Roll zaprojektowano poczekalnię dla klientów oraz ladę z logotypem salonu obłożoną, czarną, perforowaną blachą. Diana Lebiedzińska z pracowni Base Architekci zaznacza, że serce lokalu stanowi długie, podświetlone lustro z ośmioma stanowiskami fryzjerskimi.

Salon Trendy Bukowska w Poznaniu - projekt Studio Atoato

Zaprojektowano wnętrza ciepłe a zarazem minimalistyczne, pozbawione zbędnych elementów. Jak wspominają architekci, na ścianie szczytowej pojawiła się grafika w postaci twarzy, które odwołują się do różnych nastrojów człowieka i pokazują jak różnorodne mogą być fryzury. - Tak jak zmiana image  potrafi  zmienić człowieka tak zmiana wnętrza sprawia, że klienci chętniej przyjdą do salonu - zwraca uwagę projektant. Ponieważ wnętrze nie jest zbyt duże, projektanci powiększyli je za pomocą kliku luster, w których mieszają się odbicia ludzi w trakcie metamorfozy i tych którzy są na grafice.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie